Pasaulyje

2017.05.01 20:56

Rusijoje Gegužės 1-osios renginiuose dalyvavo daugiau kaip pustrečio milijono žmonių

BNS 2017.05.01 20:56

Rusijos Federacijos teritorijoje gegužinėse pirmadienį dalyvavo daugiau kaip pustrečio milijono žmonių, pranešė Rusijos vidaus reikalų ministerija.

Vien Maskvoje jų buvo beveik pusantro milijono, – gerokai daugiau negu ankstesniais metais, nurodė policija.

„Masiškuose renginiuose ir liaudies vaikštynėse gegužės 1-osios dieną dalyvavo apie 1,5 mln. žmonių“, – sakė Maskvos policijos spaudos tarnyba.

Saulėtą dieną eisenos dalyviai, iškėlę vėliavas ir balionus, plūdo į Raudonąją aikštę prie Kremliaus. Tuo tarpu 2015 ir 2016 metais Darbo dieną šitaip paminėjo tik maždaug po 100 tūkstančių.

Kai kurie demonstrantai turėjo komunistinių laikų vėliavų, nešėsi Lenino portretus.

Uniformuotas karo veteranas Vladimiras Nikolajevičius Gegužės 1-osios paradą vadino „nemirtingu“ renginiu.

Kiti dalyviai skandavo šūkius prieš vyriausybę. Vladislavas Riazancevas, vadovaujantis Kairiųjų blokui, sakė , kad „mes esame prieš Putiną, bet ne kaip asmenį“.

Kaip naujienų agentūrai „Interfax“ sakė Vidaus reikalų ministerijos spaudos tarnyba, „šiandien 1300 Rusijos miestų ir gyvenviečių vyko 2,4 tūkst. šventinių renginių, pašvęstų Gegužės 1-osios dienai; juose dalyvavo apie 2,6 mln. žmonių“.

Tvarką juose prižiūrėjo apie 56 tūkst. vidaus reikalų sistemos pareigūnų, dalyvaujant liaudies draugovininkams ir privačioms apsaugos organizacijoms.