Pasaulyje

2017.05.01 16:10

Indijos regione Kašmyre užpultas banko inkasatorių automobilis

BNS 2017.05.01 16:10

Indijos administruojamoje Kašmyro dalyje septyni žmonės, tarp jų penki policininkai, buvo nužudyti pirmadienį per įtariamų kovotojų ataką prieš pinigus vežusį banko inkasatorių automobilį, pranešė policija.

„Visi septyni mikroautobuse buvę žmonės – penki policininkai ir du banko darbuotojai – buvo nužudyti“, – naujienų agentūrai AFP sakė policijos generalinis direktorius S. P. Vaidas.

Šis automobilis važiavo atgal į banko skyrių Pumbajaus miestelyje Kulgamo rajone, maždaug už 70 km į pietus nuo regiono pagrindinio miesto Šrynagaro, ir buvo apšaudytas, nurodė pareigūnas.

Kitas policijos pareigūnas, pageidavęs likti nežinomas, sakė, kad užpuolikai pagrobė pinigų ir ginklų.

Įtariami kovotojai pastaraisiais mėnesiais jau ne kartą rengė išpuolius neramiame Kašmyro slėnyje, kur kelios ginkluotės grupuotės jau dešimtmečius kovoja prieš Indijos valdymą.

Praeitą savaitę policija nurodė sutrukdžiusi apiplėšti vieną banką pietiniame Anantnago rajone – tąsyk du vyrai pradėjo šaudyti į banką saugojusius sukarintos tarnybos narius.

Vienas užpuolikas buvo suimtas, bet kitam pavyko pasprukti.

Indijoje tvyro gilus nepasitenkinimas centrine Indijos valdžia. Dauguma regiono gyventojų pasisako už nepriklausomybę arba prisijungimą prie musulmoniško Pakistano.

Kašmyras buvo padalytas tarp Indijos ir Pakistano nuo britų kolonijinio valdymo pabaigos 1947 metais. Abi šalys pretenduoja į visą šio regiono teritoriją.