Pasaulyje

2017.05.01 12:43

Audros JAV pietuose ir vidurio vakaruose nusinešė mažiausiai 14 gyvybių

BNS2017.05.01 12:43

JAV Vidurio Vakarų regione ir šalies pietuose savaitgalį siautusios audros nusinešė mažiausiai 14 gyvybių, o į rytinius regionus smarkus vėjas ir tornadai gali atslinkti pirmadienį, pranešė pareigūnai.

Tornadai apgadino daugybę namų, apvertė automobilių ir išrovė medžių. Nacionalinė meteorologijos tarnyba (NWS) patvirtino, kad Teksaso valstijoje siautėjo mažiausiai keturi tornadai.

Stipri audra smogė Kantono miestui, esančiam už 95 km į rytus nuo Dalaso. Miesto merė teigė, kad žuvo keturi žmonės.

„Tai mažų mažiausiai veria širdį ir liūdina“, – žurnalistams sekmadienį sakė merė Lou Ann Everett.

Arkanzaso nepaprastųjų padėčių valdymo departamento atstovė naujienų agentūrai AFP sakė, kad valstijoje audra nusinešė mažiausiai penkias gyvybes.

Misisipės nepaprastųjų padėčių valdymo agentūra pranešė apie du žuvusiuosius. Vienas iš jų – vaikas, kurį potvynio vandenyje nutrenkė elektra.

Smarkios liūtys taip pat talžė ir vidurio vakaruose esančią Misūrio valstiją, kurioje žuvo mažiausiai du žmonės. Televizija CNN pranešė, kad tarp žuvusiųjų yra 72 metų moteris, kuri įstrigo potvynio vandenų nešamame automobilyje.

Tuo tarpu Tenesyje, Našvilio ligoninėje, mirė dvejų metų mergytė, ant kurios užkrito vėjo nuversti sunkūs metaliniai futbolo vartai, informavo miesto policijos departamentas.

NWS prognozavo, kad didžiuliai potvyniai vėlų sekmadienį tęsis rytų Oklahomoje, šiaurės Arkanzase, Misūryje, Ilinojuje ir Indianoje.

Pareigūnai perspėjo, kad pirmadienio popietę smarkios audros su liūtimis, kruša ir tornadais gali smogti kai kurioms teritorijoms Atlanto vandenyno pakrantėje ir šiaurės rytinėse valstijose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.