Pasaulyje

2017.04.30 16:55

Nepaisydamos Pchenjano grasinimų, Pietų Korėja ir JAV vykdo karines pratybas

ELTA 2017.04.30 16:55

Pietų Korėja ir JAV sekmadienį baigė vienerias plataus masto karines pratybas, tęsdamos su jomis nesusijusius bendrus karinio jūrų laivyno mokymus, sulaukusius Šiaurės Korėjos grasinimų, praneša naujienų agentūra AFP.

Korėjos pusiasalyje įtampa jau kelias savaites yra pasiekusi aukštumas: yra ženklų, rodančių, kad Šiaurės Korėja galbūt rengiasi ilgojo nuotolio raketos paleidimui arba šeštajam branduoliniam bandymui, o Vašingtonas, savo ruožtu, neatmeta galimybės atsakant suduoti karinį smūgį.

Didelio masto pratybose „Foal Eagle“, kurios, Pietų Korėjos gynybos ministerijos teigimu, baigėsi sekmadienį, kaip ir buvo numatyta, dalyvavo apie 20 tūkst. Pietų Korėjos ir 10 tūkst. JAV karių.

Kitos kasmetės pratybos „Key Resolve“ baigėsi praėjusį mėnesį.

Abejų pratybų metu treniruotasi įgyvendinant galimus konflikto su Šiaurės Korėja scenarijus. Nors Pchenjanas tvirtino, kad tai buvo provokaciniai invazijos scenarijai, Seulas ir Vašingtonas tikino, kad jie buvo grynai gynybiniai.

Pratybų pabaiga dažniausiai reikšdavo įtampos tarp Šiaurės ir Pietų Korėjų atslūgimą, tačiau šiemet padėtis, atrodo, pasitaisyti nežada.

Pietų Korėjos gynybos ministerija sekmadienį patvirtino, kad Japonijos jūroje tebevyksta bendros jos karinio jūrų laivyno ir JAV lėktuvnešio „Carl Vinson“ kovinės grupės pratybos.

Pratybos, kurių tikslas – patikrinti sąjungininkių gebėjimą sekti ir sustabdyti balistines raketas, – turėtų tęstis iki ateinančios savaitės. Tiksli jų pabaigos data nepranešama.

Šiaurės Korėja per valstybinę žiniasklaidą ne kartą grasino pulti „Carl Vinson“, o sekmadienį valstybės remiamoje interneto svetainėje įspėta apie galimą antpuolį prieš į regioną išsiųstą JAV branduolinį povandeninį laivą.