Pasaulyje

2017.04.30 15:00

Seulas: JAV patvirtino padengsianti priešraketinės gynybos sistemos dislokavimo išlaidas

ELTA 2017.04.30 15:00

Pietų Korėja paskelbė, kad Jungtinės Valstijos patvirtino prisiimsiančios priešraketinės gynybos sistemos THAAD dislokavimo kaštus. Prieš kelias dienas JAV prezidentas Donaldas Trumpas buvo pareiškęs, kad tai Seulas turėtų padengti milijardo dolerių išlaidas, praneša „Reuters“.

Sekmadienį vykusio pokalbio telefonu metu D. Trumpo patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Herbertas Raymondas McMasteris Pietų Korėjos nacionalinio saugumo tarybos vadovą Kim Kwan-jiną patikino, kad JAV ir Pietų Korėjos aljansas yra svarbiausias Jungtinių Valstijų prioritetas Azijos ir Ramiojo vandenyno regione.

Interviu naujienų agentūrai „Reuters“ D. Trumpo ketvirtadienį išsakyti komentarai, kad jis norėtų, jog už THAAD dislokavimą sumokėtų Seulas, nustebino Pietų Korėją ir iškėlė klausimų dėl JAV vadovo įsipareigojimo dvišaliam aljansui.

Pietų Korėjos pareigūnai reagavo pareikšdami, kad, pagal dvišalį susitarimą, su THAAD dislokavimu susijusios išlaidos tenka Jungtinėms Valstijoms.

„Nacionalinio saugumo patarėjas MakMasteris paaiškino, kad naujausius pareiškimus prezidentas Trampas padarė bendrame kontekste, atsižvelgdamas į JAV visuomenės lūkesčius dėl gynybos išlaidų naštos pasidalijimo su sąjungininkais“, – teigiama Pietų Korėjos Mėlynųjų rūmų išplatintame pranešime. Jame taip pat priduriama, kad šis pokalbis įvyko H. R. McMasterio prašymu.

Priešraketinės gynybos sistemos dislokaciją JAV pradėjo trečiadienį: tuomet į Pietų Korėją buvo atgabenti pirmieji jos komponentai.

Dislokuoti THAAD sistemą nuspręsta dėl Šiaurės Korėjos keliamos grėsmės. Tam priešinasi Kinija ir Rusija. Pekinas skydą laiko pavojumi regiono saugumui.