Pasaulyje

2017.04.30 11:38

Tęsiant su nepavykusiu perversmu susijusius valymus, Turkijoje atleista dar apie 4 tūkst. pareigūnų

2017.04.30 11:38

Turkijos valdžia atleido dar kone 4 tūkst. valstybės tarnautojų. Panašu, kad tai įvykdyta tęsiant su nesėkmingu pernai metų bandymu šalyje įvykdyti perversmą susijusius valymus, praneša transliuotojas BBC.

Atleistųjų gretose yra per tūkstantį Teisingumo ministerijos tarnautojų, panašus skaičius kariuomenės personalo narių ir daugiau kaip 100 oro pajėgų lakūnų, informavo pareigūnai.

Atskiru dekretu Turkijoje uždraustos televizijos pažinčių laidos. Jas ministro pirmininko pavaduotojas Numanas Kurtulmusas kovą apibūdino kaip neatitinkančias Turkijos tradicijų ir papročių.

Anksčiau šeštadienį Turkijoje taip pat užblokuota prieiga prie interneto enciklopedijos „Vikipedijos“.

Naujausi pareigūnų atleidimai tęsia trečiadienį įvykdytą 9 tūkst. policijos pareigūnų nušalinimą nuo pareigų ir dar tūkstančio sulaikymą. Tai padaryta juos įtariant ryšiais su JAV gyvenančiu dvasininku Fethullah Gulenu.

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas F. Guleną kaltina pakursčius pernai mėgintą įvykdyti perversmą, tačiau pats dvasininkas šiuos kaltinimus neigia.

Turkijos vyriausybės oficialiajame leidinyje teigiama, kad atleistieji asmenys įtariami sąsajomis su „teroristinėmis organizacijomis ir struktūromis, keliančiomis grėsmę nacionaliniam saugumui.“