Pasaulyje

2017.04.30 12:50

Nuo pareigų nušalinta lenkų diplomatė, pasidalijusi nuotrauka, kurioje D. Tuskas vaizduojamas kaip SS karininkas

BNS 2017.04.30 12:50

Lenkijos užsienio reikalų ministerija nuo pareigų nušalino vieną iš savo garbės konsulų JAV, nes internete ji pasidalijo programomis pakoreguota nuotrauka, kurioje Europos Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas pavaizduotas vilkintis nacių Vokietijos SS karininko uniforma.

Lenkijos valstybinė naujienų agentūra PAP sekmadienį pranešė, kad sprendimas dėl Marijos Szonert-Biniendos, neseniai tapusios garbės konsule Akrono mieste Ohajaus valstijoje, bus priimtas, kai užsienio reikalų ministras Witoldas Waszczykowskis grįš iš vizito Australijoje. Diplomatė savo ruožtu agentūrai sakė, kad į jos socialinio tinklo paskyrą buvo įsilaužta.

Euroskeptiška konservatyvi Lenkijos valdančioji partija „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS) jau seniai nesutaria su buvusiu šalies premjeru D. Tusku. Minėtos partijos lyderis Jaroslawas Kaczynskis laiko jį savo politiniu priešininku.

Vienas iš D. Tusko senelių kurį laiką Antrojo pasaulinio karo metais tarnavo Vermachte, nacių laikų karinėje vadovybėje. Šį faktą jo politiniai oponentai panaudojo prieš D. Tuską.