Pasaulyje

2017.04.30 12:40

Portugalija dėl popiežiaus vizito ketina tikrinti atvykstančiųjų dokumentus

Portugalijai ruošiantis kitą mėnesį vyksiančiam popiežiaus Pranciškaus vizitui, šalies valdžia laikinai ketina tikrinti atvykstančiųjų dokumentus. Artėjant šimtmečio minėjimo atlaidams Fatimoje, šalis jau pradėjo pasiruošimą iškilmėms.

Fatima jau seniai sutraukia šimtus tikinčiųjų per gegužė vykstančius atlaidus, o popiežiaus atvykimas šiemet itin ypatingas. Popiežius Pranciškus paskelbs šventaisiais piemenėlius – Jacintą ir jos brolį Francišką, kuriems bei jų pusseserei Lucijai, manoma, prieš šimtmetį šešiskart apsireiškė Mergelė Marija.

Dėl saugumo sumetimų Portugalija popiežiaus atvykimo laikotarpiu ketina laikinai uždaryti sienas, tad visiems atvykstantiems į šalį reikės parodyti asmens dokumentus. Fatimoje apsireiškimo šimtmečio minėjimo atlaiduose tikimasi sulaukti net milijono maldininkų.

Miestelio viešbučiai jau seniai visi rezervuoti, o likusieji prašo tūkstantinių sumų už naktį. Portugalijos socialistų vyriausybė nusprendė popiežiaus atvykimo dieną valstybės tarnautojams suteikti laisvadienį, tačiau sprendimas sulaukė ir kritikos, nes to nedaroma atvykus kitiems politiniams ir religiniams lyderiams.