Pasaulyje

2017.04.30 10:36

D. Trumpas gyrėsi per 100 dienų pasiektais darbais

Lukas Kivita, LRT RADIJAS, LRT.lt2017.04.30 10:36

Jungtinių Valstijų prezidentas sako, kad jo nuveikti darbai pradėjus eiti šalies vadovo pareigas iki šiol buvę labai sėkmingi. Tai Donaldas Trumpas sakė kreipdamasis į savo rėmėjus Harisburgo mieste Pensilvanijoje, pažymėdamas simbolinę šimto dienų darbo Baltuosiuose rūmuose sukaktį.

Prezidentas sakė, kad per pirmąsias 100 dienų savo pažadus vykdė „vieną po kito“. Pagrindiniais savo pasiekimais D. Trumpas įvardijo jo kandidato paskyrimą vadovauti Aukščiausiajam Teismu, traukimąsi iš Ramiojo vandenyno partnerystės sutarties, augančias akcijų biržas ir palengvintas sąlygas energijos išteklių paieškai.

Prezidentas nepraleido progos įgelti žiniasklaidai, teigdamas, jog jį kritikuojantys žurnalistai „atitrūkę nuo realybės“. Minėdamas pirmąsias 100 dienų D. Trumpas pirmą kartą nuo Ronaldo Reagano laikų nesudalyvavo tradicinėje Baltųjų rūmų korespondentų vakarienėje.

Prezidento kritikai sukaktį paminėjo protestais. Tūkstančiai mitinguotojų Vašingtone ir kituose miestuose reiškė nepasitenkinimą prezidento administracijos požiūriu į klimato kaitą. D. Trumpas yra žadėjęs atšaukti Paryžiaus klimato kaitos konferencijoje Jungtinių Valstijų prisiimtus įsipareigojimus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt