Pasaulyje

2017.04.29 20:46

Japonijos premjeras: jeigu nepavyktų sudaryti „Brexit“ sutarties, gali kilti didelė sumaištis

BNS2017.04.29 20:46

Japonijos ministras pirmininkas Shinzo Abe šeštadienį paragino Didžiąją Britaniją ir Europos Sąjungą „sklandžiai ir skaidriai“ išsiskirti ir pridūrė, kad atvira prekyba Europoje yra „visam pasauliui svarbus reikalas“.

Sh. Abe penktadienį susitiko su britų premjere Theresa May ir ją užtikrino, kad „ir toliau tikės JK ekonomika po skyrybų su ES“, sakė jis per šeštadienį Londone surengtą spaudos konferenciją.

Tačiau Japonijos lyderis perspėjo, kad „visoms suinteresuotoms šalims, įskaitant investuotojus iš šalių už šio regiono ribų“, reikia „aiškių ateities perspektyvų“ Britanijoje po „Brexit“.

Šiuo metu Didžiojoje Britanijoje veikia per tūkstantį Japonijos įmonių, Jungtinėje Karalystėje įdarbinusių maždaug 140 tūkst. žmonių, o Japonijos tiesioginės investicijos Britanijoje jau viršijo 10 trln. jenų (96 mlrd. JAV dolerių).

Japonija anksčiau perspėjo, kad šalies įmonės, kurių europinės būstinės yra įsikūrusios Britanijoje, gali perkelti jas į žemyninę Europą, jeigu ES teisės aktai nebebus taikomi JK po šios išstojimo iš Bendrijos.

Sh. Abe pareiškė nerimaujantis dėl britų sprendimo išstoti iš ES.

„Atviros Europos išlaikymas yra visame pasauliui svarbus reikalas. Jeigu taisyklės pasikeis pernakt, kils nerimas dėl galimos sumaišties. Labai tikiuosi, kad Britanija suteiks deramą svarbą sklandžiam ir skaidriam procesui ir numatys pereinamąjį laikotarpį“, – pažymėjo Japonijos vyriausybės vadovas.

Populiariausi