Naujienų srautas

Pasaulyje2017.04.29 17:45

Rusijoje per protestus prieš „nusibodusį“ Putiną sulaikyta dešimtys žmonių

BNS 2017.04.29 17:45

Rusijos policija Sankt Peterburge šeštadienį sulaikė dešimtis protestuotojus per nesankcionuotą opozicijos demonstraciją prieš prezidentą Vladimirą Putiną, pranešė šalies žiniasklaida.

Šimtai Rusijos opozicijos rėmėjų šeštadienį išėjo į gatves protestuoti prie numanomą Rusijos prezidento Vladimiro Putino kandidatavimą 2018 metais vyksiančiuose prezidento rinkimuose.

Sankt Peterburge policija sulaikė dešimtis protestuotojų; apie areštus pranešama ir iš kitų miestų.

Protestus su šūkiu „Nadoel“ (Nusibodai) dešimyse Rusijos miestų surengė „Atvirosios Rusijos“ judėjimas, įkurtas buvusio naftos magnato ir didžiausiu V. Putino priešu įvardijamo Michailo Chodorkovskio.

Aktyvistai 32 miestuose, įskaitant sostinę Maskvą, planavo įteikti raginimus V.Putinui nekandidatuoti ketvirtai kadencijai per ateinančiais metais vyksiančius prezidento rinkimus. Vienuolikoje iš jų organizatoriai gavo leidimus surengti piketus arba mitingus, bet Sankt Peterburgo valdžia tokio leidimo nedavė.

Liberalios pakraipos dienraščio „Novaja gazeta“ duomenimis, į nesankcionuotą opozicijos akciją Sankt Peterburge susirinko apie 200 žmonių, bet riaušių policija greitai apsupo eitynių koloną ir mažiausiai 30 dalyvių sulaikė.

„Atviroji Rusija“ skelbia, kad sulaikyta apie 50 žmonių. Tačiau politinių aktyvistų sulaikymus fiksuojanti grupė „OVD Info“ skelbia, kad buvo suimti daugiau nei 125 žmonės.

„Putinas yra uzurpatorius. Jam pagaliau reikia trauktis. Mums jis nusibodo“, – sakė protesto akcijoje dalyvavęs 35 metų Antonas Danilovas.

„Viskas blogai. Švietimas, sveikatos apsauga – viskas sunaikinta. Noriu pokyčių“, – sakė 57 metų Galina Abramova.

Panaši protesto akcija Maskvoje išliko taiki, aktyvistams susirinkus prie V. Putino administracijos pastato ir įteikus peticijas prieš jo kandidatavimą 2018 metų rinkimuose.

„Nenoriu, kad V. Putinas dalyvautų kituose rinkimuose, – sakė šešiolikmetė moksleivė Ana Bazarova. – Mūsų pagrindinė problema yra ta, kad negalime pakeisti esančių valdžioje.“

Vienas iš protestų organizatorių, Jakovas Jermakovas, žmonėms dalijo popieriaus lapus, kuriose žmonės galėjo išsakyti savo skundus V. Putinui. „Mūsų prezidentas valdžioje jau 17 metų. Mes manome, kad jau per ilgai. Mūsų šalis nebesivysto“, – sakė jis.

Opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas kovo 26 d. Maskvoje surengė didelę nesankcionuotą protesto akciją, kurios metu policija sulaikė maždaug tūkstantį žmonių. Pats prezidento rinkimuose ketinantis dalyvauti A. Navalnas dar vieną protesto akciją ketina surengti birželio 12 dieną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi