Pasaulyje

2017.04.29 13:10

Sprogimas Bagdade – žuvo keturi policininkai

BNS 2017.04.29 13:10

Irako sostinėje Bagdade prie policijos nuovados susprogdinta automobilyje padėta bomba, žuvo keturi kelių policininkai, o atsakomybę už sprogimą prisiėmė vadinamoji „Islamo valstybė“, informuoja „Euronews“.

Sostinės Bagdado Karados rajone įvykdytas sprogimas sužeidė dar penkis žmones. Šiuo metu Irako pajėgos bando išstumti IS pajėgas iš šiaurinio Mosulo miesto – paskutinės pagrindinės džihadistų grupuotės tvirtovės Irake.

Anksčiau šią savaitę Irako sukarintos pajėgos „po įnirtingų susirėmimų su priešu“ išlaisvino į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktą vietovę – Hatros miestą.

Už 290 km į šiaurės vakarus nuo sostinės Bagdado ir 110 km į pietvakarius nuo Mosulo miesto įsikūrusi Hatra buvo viena geriausiai išsaugotų Irako archeologinių vietovių, kol 2014 metais miestą užgrobė IS.

Galimai įkurtas 3 arba 2 amžiuje prieš Kristų, miestas buvo religinis ir prekybinis Partų imperijos centras ir pirmosios Arabų karalystės sostinė. Dėl daugybės šventyklų mieste, kuriame su Rytų dekoratyviniais elementais susimaišo helenistinė ir romėniška architektūra, jis buvo žinomas kaip „Dievo namai“.