Pasaulyje

2017.04.28 21:07

Popiežius paragino Egipto imamus mokyti, skleisti toleranciją, taiką

BNS2017.04.28 21:07

Atvykęs į Egiptą, popiežius Pranciškus penktadienį ragino žymiausius Egipto imamus mokyti savo mokinius atmesti Dievo vardu daromą smurtą ir skleisti taikos bei tolerancijos žinią. Pontifikas aplankė bažnyčią, kur pernai metų pabaigoje grupuotės „Islamo valstybė“ džihadistai įvykdė sprogdinimus.

Atvykusį į Kairo „Al Azharo“ universitetą, sunitų dvasinės minties centrą, kuriame mokosi dvasininkai ir mokslininkai iš viso pasaulio, Pranciškų šiltai sutiko šeichas Ahmedas el-Tayebas, didysis „al-Azharo“ imamas, pirmininkavęs musulmonų ir krikščionių taikos konferencijai.

Savo kalboje Pranciškus priminė, kad senosios Egipto civilizacijos vertino žinių troškimą ir plačių pažiūrų švietimą, ir kad panašaus ryžto reikia ir šiandien, kovojant su religinio ekstremizmo tarp jaunimo „barbariškumu“.

Nors „al Azhare“ griežtai smerkiamas islamo fundamentalizmas, Egipto vyriausybei lojali žiniasklaida kaltina šį centrą, kad šis nepakankamai stengiasi reformuoti islamo religijos dėstymą ir šalinti iš kanoninių knygų pasenusius mokymus ir neapykantą ne musulmonams.

„Mes, religijos lyderiai, raginami demaskuoti smurtą, kuris yra užmaskuotas tariamu šventumu“, – kalbėjo popiežius, klausytojams plojant.

„Dar kartą tarkime tvirtą ir aiškų „ne“ bet kuriai smurto formai, kerštui ir neapykantai reiškiamai religijos ar Dievo vardu“, – pabrėžė jis.

„Kad efektyviai pasipriešintume barbariškumui, kurstančiam neapykantą ir smurtą, mes turime palydėti jaunimą, padėti jam eiti brandos keliu ir mokyti juos atsakyti į uždegančią blogio logiką kantriai dirbdami gerumo augimo labui“, – sakė popiežius.

A. El-Tayebas padėkojo Pranciškui už „sąžiningus“ komentarus prieš musulmonams ir islamui reiškiamus kaltinimus terorizmu ir smurtu.

„Mes turime išvalyti religijas, kad jose neliktų klaidingų teiginių, apsimestinio pamaldumo ir apgaulingų raginimų, kurstančių konfliktus, neapykantą ir smurtą“, – sakė didysis imamas.

„Islamas nėra terorizmo religija vien dėl to, kad mažuma jo pasekėjų pasigrobė kai kuriuos jo (islamo) tekstus kraujo liejimui, ginklavimuisi ir (veiklos) finansavimui“, – nurodė A. Ell-Tayebas, klausytojams plojant.

Pranciškus taip pat ragino nutraukti ginklų ir pinigų srautus teroristams, ir pareiškė, kad „tik ištraukdami į dienos šviesą miglotus manevravimus, maitinančius karo vėžį, galima užbėgti už akių jo priežastims“.

Egipte viešintis popiežius Pranciškus penktadienį aplankė bažnyčią, kur pernai metų pabaigoje grupuotės „Islamo valstybė“ džihadistai įvykdė sprogdinimus.

Pontifikas prisijungė prie procesijos, prasidėjusios prie Koptų Stačiatikių Bažnyčios dvasinio vadovo, popiežiaus Tawadroso II buveinės, ir kartu keliavo iki Šv. Petro ir Povilo bažnyčios, kur gruodžio 11 dieną savižudis sprogdintojas pražudė 29 žmones.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.