Pasaulyje

2017.04.28 21:09

JAV spaudžia Kiniją tramdyti Šiaurės Korėją

Ignas Kinčinas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.04.28 21:09

Jungtinės Valstijos spaudžia Kiniją, kad ši imtųsi spausti Šiaurės Korėją. Specialiame Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdyje valstybės sekretorius Reksas Tilersonas ragino visą tarptautinę bendruomenę veikti dėl Šiaurės Korėjos, tačiau pabrėžė, kad būtent Pekinas turi unikalius svertus prieš Pchenjaną.

Donaldas Trumpas supranta, kad padėtis regione itin sudėtinga, o norint konfliktą išspręsti diplomatiškai reikalinga Kinijos pagalba. Po inauguracijos naujasis prezidentas sukėlė Kinijos pasipiktinimą, kai pasikalbėjo telefonu su Taivano prezidente, tačiau paklaustas, ar dabar kalbėtųsi, atsakė, kad pirmiausia pasikalbėtų su Kinijos prezidentu, ar jam tai nekelia problemų.

„Mano problema ta, kad susikūriau labai gerus asmeninius santykius su prezidentu Xi Jinpingu. Manau, kad jis daro viską, kas jo galioje, kad padėtų mums išspręsti šią didelę problemą, todėl nenorėčiau jam dabar kelti sunkumų. Jis mano draugas. Manau, kad jis, kaip lyderis, puikiai dirba, todėl nenorėčiau daryti nieko, kas tam galėtų trukdyti. Pirmiausia pasikalbėčiau su juo“, – sakė JAV prezidentas D. Trumpas.

Praėjusią savaitę Kinija simboliniu gestu savaitei nutraukė oro linijų „Air China“ skrydžius į Pchenjaną, tačiau Šiaurės Korėjos sostinėje šią savaitę netikėtai beveik du kartus išaugo degalų kainos, įvesti ir apribojimai gyventojams – jie gali įsigyti tik 15 litrų benzino. Kai kurios degalinės sostinėje uždaromos, tačiau tiksli to priežastis nėra aiški.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.