Pasaulyje

2017.04.28 19:49

Popiežius Egipte: negalima smurtauti Dievo vardu

BNS 2017.04.28 19:49

Popiežius Pranciškus penktadienį lėktuvu atvyko į Egiptą skatinti dialogo su musulmonais ir paremti šioje šalyje skriaudžiamų krikščionių, patyrusių virtinę džihadistų atakų.

Iš Kairo oro uosto jis vyko į susitikimą su Egipto prezidentu Abdel-Fattah al Sissiu, po to jis atvyko į „al Azharą“, svarbiausią pasaulyje sunitų islamo mokymo centrą. Jame popiežius dalyvavo į tarptautinėje taikos konferencijoje. Čia jis pareiškė, kad negalima smurtauti Dievo vardu.

„Tik taika... yra šventa ir joks smurto aktas negali būti vykdomas Dievo vardu, nes tai išniekintų jo vardą“, – kalbėjo katalikų pontifikas „al Azhar“ centre.

Taip pat jis planuoja apsilankyti gruodį sprogdintoje bažnyčioje.

Šeštadienį mišias aukosiantis Pranciškus sakė tikįs, kad jo 27 valandų vizitas parems šio regiono krikščionis ir pasiųs „brolybės žinią“ musulmonams.

Prieš išlipdamas iš lėktuvo jis sakė, kad pirmasis vizitas į Egiptą yra „vienybės ir brolybės kelionė, (truksianti) trumpiau nei dvi dienas, bet labai intensyvi“.

„Šis susitikimas bus pavyzdys ir taikos modelis, nes tai bus dialogo susitikimas“, – pridūrė jis, matyt turėdamas omenyje susitikimą su didžiuoju imamu Ahmed al-Tayebu.

Oro uoste popiežių Pranciškų pasitiko Egipto ministras pirmininkas Sherifas Ismailas ir aukšto rango krikščionių dvasininkai.

Egipto prezidento garbės sargyba išsirikiavo palei raudoną kilimą, patiesto nuo bendrovės „Alitalia“ lėktuvo iki prezidento salės vienoje oro uosto pusėje.