Pasaulyje

2017.04.28 12:54

Tarp Vašingtono ir Seulo kilo ginčas dėl priešraketinės gynybos sistemos kaštų

ELTA 2017.04.28 12:54

Tarp Vašingtono ir Seulo kilo ginčas dėl priešraketinės gynybos sistemos Pietų Korėjoje kaštų. JAV prezidentas Donaldas Trumpas ketvirtadienį paragino Pietų Korėjos vyriausybę padengti milijardo dolerių išlaidas, praneša agentūra AFP.

„Aš informavau Pietų Korėją, kad būtų tinkama, jei jie mokėtų“, – sakė D. Trumpas interviu „Reuters“. Seulas penktadienį šį reikalavimą atmetė.

Kaštų pasidalijimas aiškiai sureguliuotas sutartyje dėl JAV karinio buvimo Pietų Korėjoje, pareiškė Gynybos ministerija. Pietų Korėja esą suteikia teritoriją ir infrastruktūrą priešraketinei sistemai, o JAV moka už jos dislokavimą ir eksploataciją. Ši „pradinė pozicija“ nesikeičia, pabrėžė ministerija.

Apie planus dislokuoti sistemą paskelbta pernai. THAAD sistema bus pajėgi paskutiniame skrydžio etape sunaikinti trumpojo ir vidutinio nuotolio raketas.

Trečiadienį JAV pradėjo sistemos dislokaciją: į Pietų Korėja buvo atgabenti pirmieji jos komponentai. Aukštų JAV pareigūnų duomenimis, sistema galės pradėti veikti per kelias dienas.

Dislokuoti THAAD sistemą nuspręsta dėl Šiaurės Korėjos keliamos grėsmės. Tam priešinasi Kinija ir Rusija. Pekinas skydą laiko pavojumi regiono saugumui.