Pasaulyje

2017.04.28 11:02

D. Trumpas baigė formuoti savo vyriausybę

ELTA 2017.04.28 11:02

Praėjus daugiau kaip trims mėnesiams nuo savo inauguracijos pradžios JAV prezidentas Donaldas Trumpas baigė formuoti vyriausybę. Senatas ketvirtadienį 60 balsais už ir 38 prieš pritarė teisininko Alexanderio Acostos paskyrimui naujuoju darbo reikalų sekretoriumi, praneša agentūra „Reuters“.

Tai yra pirmasis narys D. Trumpo kabinete, turintis lotynoamerikietiškų šaknų. 48-erų A. Acosta pastaruoju metu buvo vieno universiteto Floridoje Teisės fakulteto dekanas. Jis jau anksčiau yra užėmęs kelis postus JAV administracijoje.

Prieš A. Acostos paskyrimą D. Trumpas buvo sulaukęs smarkios kritikos, kad jo vyriausybėje nėra nė vieno lotyno amerikiečio. Ispanakalbių gyventojų dalis JAV sudaro daugiau kaip 17 proc. Jie yra didžiausia šalies mažuma.

Pradžioje į darbo reikalų sekretoriaus postą numatytas Andrew Puzderis vasarį atsisakė siūlomo posto, nes kilo grėsmė, jog jo kandidatūrai nebus pritarta Senate. Jis daug metų savo namų tvarkytoja buvo įdarbinęs imigrantę, neturinčią leidimo gyventi šalyje.