Pasaulyje

2017.04.27 20:39

Prancūzijos riaušių policija susirėmė su jaunuoliais, protestavusiais prieš rinkimų rezultatus

ELTA 2017.04.27 20:39

Prancūzijos riaušių policija ketvirtadienį Paryžiaus centre susirėmė su jaunuoliais, kai demonstracijos prieš kraštutinių dešiniųjų kandidatę į prezidentus Marine Le Pen ir jos varžovą centristą Emmanuelį Macroną metu buvo griebtasi smurto, praneša „Reuters“.

Per eitynes, kuriose dalyvavo apie 500 vidurinių mokyklų moksleivių, grupelei galvas gobtuvais prisidengusių jaunuolių pradėjus mėtyti butelius, policija sureagavo panaudodama ašarines dujas.

Ašarines dujas policija taip pat panaudojo ir Vakarų Prancūzijos Reno mieste, kur vykusioje demonstracijoje dalyvavo apie 2 tūkst. vidurinių mokyklų moksleivių, studentų ir kraštutinės kairės aktyvistų.

Atsiliepdami į mokinius vienijančių organizacijų kvietimus, anksčiau ketvirtadienį Paryžiaus moksleiviai blokavo įėjimus arba surengė su rinkimais susijusias demonstracijas dvidešimtyje miesto vidurinių mokyklų.

Protestus su šūkiu „Nei Macronas, nei Le Pen“ moksleiviai rengia nuo sekmadienį įvykusio pirmojo rinkimų turo.

„Raginame imtis veiksmų prieš kraštutinių dešiniųjų kandidatę Marin Le Pen ir finansų pasaulio kandidatą Emmanuelį Macroną“, – sakė mokinių sąjungos UNL-SD lyderis Giuseppe Aviges, turėdamas omenyje anksčiau E. Macrono eitas investicinės bankininkystės specialisto pareigas.