Pasaulyje

2017.04.27 19:34

J.-C. Junckeris priėmė V. Orbano priešą filantropą G. Sorosą

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.04.27 19:34

Europos Komisijos pirmininkas priėmė filantropą George`ą Sorosą, nors išvakarėse Vengrijos premjeras griežtai kritikavo Europos Sąjungos lyderius, kad šie susitinka su, anot Viktoro Orbano, prisiekusiu euro priešu.

Briuselio ir Budapešto konfliktas gilėja: Europos Komisija ėmėsi pirmojo teisinio žingsnio dėl Vengrijos įstatymo, keliančio grėsmę Centrinės Europos universitetui, ir davė atkirtį dėl to, ką vadina V. Orbano skleidžiamais mitais prieš ES. Nuomonės aštriai susidūrė Europos Parlamente.

Jeanas-Claude`as Junckeris priėmė Amerikoje gyvenantį vengrų kilmės filantropą, kurio parama nevyriausybinėms organizacijoms ir kitoms liberalioms institucijoms seniai erzina ir kraštutinius dešiniuosius antiglobalistus, ir autoritarinius režimus. Dabar prieš G. Soroso institucijas vis dažniau sukyla ne tik tolimos diktatūros, bet ir ES politikai.

Tėvynėje Vengrijoje G. Soroso stipendiją kadaise gavęs V. Orbanas susikibo su filantropu į ideologinę dvikovą, o išvakarėse pareiškė nesuprantantis, kaip Bendrijos vadovai gali priimti tą, kuris savo finansais siekia atverti Bendrijos vartus milijonui imigrantų per metus.

Europos Komisija teisinasi su G. Sorosu aptarianti švietimą ir padėtį regione.

Plačiau – žurnalisto Vykinto Pugačiausko reportaže.