Pasaulyje

2017.04.27 14:36

Dėl sprogimo Damaske „Hezbollah“ įtaria Izraelį

ELTA2017.04.27 14:36

Netoli Damasko tarptautinio oro uosto ketvirtadienį nugriaudėjo galingas sprogimas. Libano „Hezbollah“ sukilėlių televizijos stotis pranešė, kad sprogimą – „tikėtina“ – sukėlė Izraelio oro antskrydis. Esą pataikyta į degalų saugyklą bei sandėlį netoli oro uosto. Sprogimas padarė tik materialinių nuostolių, praneša agentūra dpa.

Sprogimas, aktyvistų duomenimis, buvo girdimas daugelyje miesto dalių. Pasak Sirijos žmogaus teisių stebėsenos biuro, sprogimas sukėlė kelis gaisrus.

Damasko oro uostas yra už 25 km į pietryčius nuo Sirijos sostinės. Sirų valstybinės žiniasklaidos teigimu, šią teritoriją Izraelio karinė aviacija jau atakavo 2014 metų gale.

Izraelis paprastai savo antskrydžių nekomentuoja. Tiesa, kovą kariuomenė patvirtino atakavusi taikinius Palmyros mieste. Tai buvo „Hezbollah“ ginklų saugyklos.

Nuo Sirijos karo pradžios prieš šešerius metus Izraelio karinės oro pajėgos jau ne kartą rengė atakas kaimyninėje šalyje. Jos buvo nukreiptos ir prieš „Hezbollah“, kuri yra Sirijos režimo sąjungininkė, taikinius.

Izraelis atakomis nori pažaboti „Hezbollah“ ginklų tiekimą. Grupuotė pastarąjį kartą 2006-aisiais kariavo su Izraeliu, o šiuo metu kovoja Sirijos prezidento Basharo al-Assado pusėje. Nuo šešių dienų karo 1967 metais taro Izraelio ir Sirijos oficialiai yra karo stovis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt