Pasaulyje

2017.04.26 13:01

Prancūzija: už cheminę ataką Sirijoje atsakingos B. al-Assado pajėgos

ELTA2017.04.26 13:01

Prancūzijos žvalgybos tarnybos padarė išvadą, kad Sirijos prezidentui Basharui al-Assadui ištikimos pajėgos balandžio 4-ąją įvykdė nervus paralyžiuojančių zarino dujų ataką. Taip pat teigiama, kad B. al-Assadas arba artimiausi jo aplinkos žmonės nurodė įvykdyti antskrydį, informuoja naujienų agentūra „Reuters“.

Cheminė ataka Chan Šeichūno miestelyje pražudė dešimtis žmonių ir paskatino Jungtines Valstijas imtis atsako. JAV sudavė Sirijos karinių oro pajėgų bazei sparnuotųjų raketų smūgį, ir tai buvo pirmasis tiesioginis puolimas prieš B. al-Assado vyriausybę.

Šešių puslapių apimties dokumente, kurį sudarė Prancūzijos karinės ir užsienio žvalgybos tarnybos, teigiama, kad prie tokios išvados prieita remiantis aukos kraujo mėginiu ir kitais nuo žemės paimtais mėginiais. Tarp mėginiuose rastų elementų buvo heksaminas ir aptikti Sirijos vyriausybės pagaminto zarino skiriamieji ženklai.

Prancūzijos tarnybos pridūrė, kad toje teritorijoje veikiančios džihadistų grupuotės neturi galimybės įvykdyti tokios atakos, o regione nebuvo „Islamo valstybės“ (IS).