Pasaulyje

2017.04.26 09:37

Th. May su J.-C. Junckeriu ir M. Barnie aptars „Brexit“ klausimus

Jungtinės Karalystės premjerė Theresa May susitinka su Europos Komisijos pirmininku bei vyriausiu Bendrijos derybininku dėl šalies pasitraukimo iš Europos Sąjungos. Jean-Claude`as Junckeris ir Michelis Barnie Londone lankosi prieš svarbų savaitgalio Europos Sąjungos lyderių susitikimą.

Th. May su J.-C. Junkeriu ir M. Barnie, planuojama, kalbama apie artėjančią derybų pradžią ir gaires. Dėl jų savaitgalį turės balsuoti Europos Sąjungos šalių vadovai.

Manoma, kad trečiadienio Th. May ir Bendrijos atstovų susitikimas taip pat skirtas vyriausiojo derybininko pristatymui. Šaltiniai teigia, kad Europos Komisijos pirmininkas nori pristatyti M. Barnie kaip pagrindinį asmenį, su kuriuo Londonas turės kalbėti visais „Brexit“ klausimais. Tai pirmasis Europos Sąjungos ir Jungtinės Karalystės vadovų susitikimas po Th. May praėjusią savaitę paskelbtų išankstinių rinkimų.

J.-C. Junkeris teigia, kad artėjantis balsavimas įtakos „Brexit“ deryboms neturės. Anksčiau skelbta, kad jos turėtų prasidėti gegužės pabaigoje, tačiau dabar spėjama, kad derybos bus nukeltos į birželį, kai po rinkimų paaiškės naujoji Jungtinės Karalystės valdžia.