Pasaulyje

2017.04.26 15:24

Pietų Korėją pasiekė JAV priešraketinės gynybos sistema THAAD

BNS2017.04.26 15:24

Į Pietų Korėją ankstų trečiadienį atvyko sunkvežimiai su JAV Didžiausio aukščio oro erdvės gynybos sistemos (Terminal High Altitude Air Defense, THAAD) įranga, informavo naujienų agentūra „Yonhap“.

Įranga į šalį atgabenta tvyrant didžiulei įtampai su Šiaurės Korėja.

Agentūra nurodė, kad THAAD elementus gabenantiems šešiems sunkvežimiams atvažiavus į vieną golfo aikštyną įsiplieskė susirėmimai tarp vietos gyventojų bei policijos.

Vašingtonas ir Seulas sutarė dėl THAAD dislokavimo Pietų Korėjoje siekdami kovoti su Pchenjano grėsme. Pastarasis, nepaisydamas kelių Jungtinių Tautų sankcijų paketų sparčiai vysto savo balistinių raketų programą.

THAAD sistema gali numušti atskriejančias artimojo ar vidutinio nuotolio balistines raketas per galutinę jų skrydžio fazę.

Manoma, kad Šiaurės Korėja rengiasi savo šeštam branduolinio ginklo bandymui.

Per anksčiau šį mėnesį vykusias laikinojo Pietų Korėjos prezidento ir šalyje viešėjusio JAV viceprezidento Mike`o Pence`o derybas Vašingtonas ir Seulas susitarė dislokuoti THAAD sistemą anksčiau nei planuota.

Visgi šiam Pietų Korėjos ir JAV susitarimui griežtai prieštarauja Kinija, kuri baiminasi, kad THAAD pakenks jos kariniams pajėgumams.

Pastaraisiais mėnesiais Korėjos pusiasalyje išaugo įtampa, o Pchenjano raketiniai bandymai sulaukė dar agresyvesnių JAV prezidento Donaldo Trumpo administracijos perspėjimų.

Vakarinėje Ramiojo vandenyno dalyje JAV dislokavo lėktuvnešį „USS Carl Vinson“ ir jį lydinčią karo laivų grupę.

D. Trumpas yra išreiškęs ketinimus didinti JAV karinį spaudimą Šiaurės Korėjos atžvilgiu, ir ragina Kiniją panaudoti savo įtaką Pchenjanui bei atsisakyti dvišalių diplomatinių santykių su juo.

JAV jau seniai ragina Kiniją labiau stengtis, kad būtų pažabotas agresyvus Pchenjano elgesys.

Tačiau Pekinas su tuo nesutinka, ir baiminasi, kad žlugus Pchenjano režimui šalį užplūstų pabėgėliai; be to, šalia vis dar būtų JAV kariuomenė.

Vis dėlto Kinija yra sunerimusi dėl augančios įtampos šiame neramiame regione, o ekspertai perspėja, kad Šiaurės Korėja gali planuoti dar vieną branduolinį bandymą.

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas pirmadienį telefonu kalbėdamasis su D. Trumpu paragino „elgtis santūriai“ dėl Šiaurės Korėjos.

JAV gynybos lyderiai ir kiti aukščiausio rango pareigūnai vėliau trečiadienį per neeilinį susitikimą Baltuosiuose rūmuose senatoriams suteiks įslaptintos informacijos apie Šiaurės Korėją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt