Naujienų srautas

Pasaulyje2017.04.25 21:05

Šiaurės Korėjai minint ginkluotųjų pajėgų metines, įtampa regione kaista

Šiaurės Korėja, minėdama savo ginkluotųjų pajėgų 85-ąsias metines, surengė dideles pratybas. Pietų Korėja įtampos regione rengia bendras pratybas su JAV karinėmis jūrų pajėgomis – prie Pietų Korėjos krantų atplaukė raketomis ginkluotas amerikiečių laivas.

„Atėjau su šeima prie bronzinio paminklo mūsų didžiajam vadui Kim Ir Senui ir didžiajam generolui Kim Jon Ilui, kad atšvęsčiau Korėjos Liaudies armijos 85-ąsias metines. Mūsų didieji vadai įkūrė ir išmintingai vadovo mūsų revoliucinei armijai. Dabar garbusis lyderis maršalas Kim Čen Unas išmintingai vadovauja net ir tuomet, kai padėtis labai įtempta“, – sakė viena Šiaurės Korėjos sostinės gyventoja

Dėl padėties ši Pchenjano gyventoja teisi – ji labai įtempta. Būkštauta, kad kariuomenės sukaktį Šiaurės Korėja gali paminėti ir branduoliniu ar kokios nors raketos bandymu, paprastai tokius įvykius rengianti ryte, bet antradienį nieko panašaus neužfiksuota, tik, pasak Pchenjano, surengtos „iki šiol didžiausios šaudymo pratybos“ prie rytinio Vonsano uostamiesčio.

Iš Šiaurės Korėjos sostinės liete liejasi karinga retorika, bet ji paprastai paaštrėja kiekvieną pavasarį, kai Jungtinės Valstijos ir Pietų Korėja rengia bendras pratybas.

Po virtinės raketų bandymų, kuriuos surengė Šiaurės Korėja, JAV prezidentas D. Trumpas paragino Jungtinių Tautų Saugumo Tarybą paskelbti griežtesnes sankcijas Pchenjanui.

Trečiadienis padėtis Šiaurės Korėjoje bus svarstoma Baltuosiuose rūmuose, į posėdį pakviesti visi senatoriai ir tai – neįprasta. Anksčiau Šiaurės Korėja perspėta ir dėl galimų karinių smūgių. Tačiau apie tai pirmos sužinotų regiono valstybės, sako Amerikos pareigūnai, padėtį regione aptariantys su Pietų Korėjos ir Japonijos kolegomis.

„Visa tai mes svarstome, visus galimus žingsnius, kiekvieną jų etapą aptariame su mūsų partnerėmis“, – sakė JAV atstovas Šiaurės Korėjos politikos reikalams Josephas Yunas.

Vėliau šią savaitę dislokavimo vietą prie Korėjos pusiasalio galop turėtų pasiekti amerikiečių atominis lėktuvnešis „Carl Vinson“. Jis dalyvaus bendrose karinio laivyno pratybose su Pietų Korėjos pajėgomis Japonijos jūroje, be to, dėl saugumo padėties sąjungininkai jau šiandien pradeda bendras pratybas Geltonojoje jūroje. Į Pietų Korėjos uostą – Pusaną – atplaukė Amerikos atominis povandeninis laivas „Michigan“, galintis šauti balistines raketas ir sparnuotąsias raketas „Tomahawk“, kuriomis Šiaurės Korėjai gali būti suduoti tiksliniai smūgiai. Visgi pabrėžiama, kad tai rutininis vizitas, bet šiuo metu jis itin reikšmingas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi