Pasaulyje

2017.04.25 20:45

Prancūzijoje pagerbtas per išpuolį žuvęs policininkas

Dvikovą dėl Eliziejaus rūmų pradėję Marine Le Pen ir Emmanuelis Macronas dalyvavo ceremonijoje, skirtoje pagerbti policininką, praėjusią savaitę Eliziejaus laukuose tapusį teroristo išpuolio auka. Abiejų kandidatų požiūriai, kaip apginti nuo džihadistų išpuolių kenčiančią Prancūziją, gerokai skiriasi.

Į ceremoniją policijos būstinės teritorijoje atvyko baigiantis kadenciją prezidentas ir du jį pakeisti siekiantys kandidatai – E. Macronas ir M. Le Pen. Abu jie skirtingai įsivaizduoja, kaip Prancūzija galėtų būti saugi. M. Le Pen ragina imtis griežtos sienų kontrolės ir išsiųsti visus atvykusius nelegaliai. E. Macronas – kviečia nepasiduoti baimei, siekti didesnio saugumo kartu su Europos partnerėmis.

37-erių policininkas buvo nušautas per įtariamo džihadisto išpuolį bene garsiausioje Prancūzijos gatvėje, Eliziejaus laukuose, likus kelioms dienoms iki pirmo rinkimų turo. Jo gyvenimo draugo kalba buvo jautri.

Per išpuolį nušautam policininkui skirtas vienas garbingiausių apdovanojimų – Garbės Legiono ordinas ir kapitono laipsnis.

„Kiekvienas iš čia esančių pastebėjo, kad mūsų policiją tyko vis daugiau pavojų, policininkai tampa išpuolių taikiniai, nes dėvi uniformą, segi ženklus. Jie puolami, kai atlieka savo pareigas, rizikuoja, aukoja gyvybes, kad išgelbėtų kitų gyvenimus“, – sakė Prancūzijos prezidentas Francois Hollande`as.

Per ceremoniją kandidatai į prezidentus stovėjo liūdnais veidais ir trumpam nurimę, bet netruks tęs dvikovą dėl aukščiausio šalyje posto.

Ne tik saugumas, bet ir ekonominė padėtis vyraus, kai jie susikaus per TV debatus gegužės 3 dieną. M. Le Pen pareiškė, kad ji laikinai nušalina nuo vadovavimo Nacionaliniam frontui.

Nuomonių apklausos antrame prezidento rinkimų ture žada pergalę centristui E. Macronui, bet po „Brexito“ sukelto šoko, nelauktos Donaldo Trumpo pergalės, analitikai perspėja, kad sunkiai tikėtinas, bet vis dėlto galimas, Marine Le Pen iškilimas.