Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Per metus F. Hollande`o reitingai pasiekė dugną

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande`as mini pirmąsias prezidentavimo metines, tačiau apžvalgininkai skambina pavojaus varpais, nes juo patenkinti tik 21 proc. prancūzų.

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande`as mini pirmąsias prezidentavimo metines, tačiau apžvalgininkai skambina pavojaus varpais, nes juo patenkinti tik 21 proc. prancūzų.

Dar niekada Prancūzijos prezidento reitingai nebuvo kritę taip žemai praėjus vos metams.

Prieš metus F. Hollande`as įžengė į Paryžių kaip rinkimų nugalėtojas, žadantis sumažinti nedarbą ir užtikrinti ekonomikos augimą, kaip savo pavyzdį deklaravęs bendravardį Francois Mitterrand`ą – legendinį socialistų prezidentą.

Tačiau bedarbių skaičius pasiekė rekordą – viršijo 3 mln., atleidžiančios darbuotojus pranešė ir tokios pripažintos bendrovės kaip „Peugeot“ ar „Renault“. Ar verslininkų nebus išgąsdinęs 75 proc. pajamų tarifas, kurį, tiesa, dėl netinkamos formuluotės svarstyti grąžino Konstitucinė Taryba? O kur dar skandalas F. Hollande`o komandoje – biudžeto ministras Jerome`as Cahuzacas turėjo slaptą banko sąskaitą Šveicarijoje ir esą vengė mokesčių – virš vyriausybės pakibo korupcijos šešėlis.

Dabar F. Hollande`as patenkintas tik kas penktas prancūzas – per visą šiuolaikinio reitingų skaičiavimo laikotarpį prezidento populiarumas šalyje nebuvo kritęs taip žemai per tokį trumpą laiką. Kritikai įsitikinę – iki F. Mitterand`o F. Hollande`ui kaip iki dangaus, nes F. Mitterand`as buvo lankstus politikas, o F. Hollande`as – kietakaktis.

„Pirmiausia jis ėmėsi ekonominei situacijai neadekvačių sprendimų. Antra, jis ėmėsi spręsti socialinius klausimus – jo įstatymas „Santuoka kiekvienam“ stipriai padalijo Prancūziją. Tai buvo klaida“, – įsitikinęs opozicijos atstovas Jacquesas Myard`as.

Protestuoti prieš tos pačios lyties santuokas į gatves išėjo šimtai tūkstančių – tokių protestų nebūta jau keletą dešimtmečių, tačiau F. Hollande`o vyriausybė nekreipė dėmesio.

„Nekreipiu dėmesio, nes, žinote, niekas neskaičiuoja žmonių lūkesčių, prašymų ar net pykčio, skaičiuodami, kiek jų išėjo į gatves“, – aiškino Prancūzijos prezidentas.

Apžvalgininkai spėja: jei ne sėkminga F. Hollande`o karinė operacija Malyje, socialisto reitingai būtų dar žemesni. Tačiau kristi yra kur, ypač jei ekonomika toliau trypčios vietoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi