Pasaulyje

2017.04.26 22:23

Į E. Macrono kampaniją jau taikosi su Rusija siejami programišiai

15min.lt 2017.04.26 22:23

Emmanuelis Macronas, kaip ir buvo prognozuojama, pateko į Prancūzijos prezidento rinkimų antrąjį turą ir greičiausiai įveiks Marine Le Pen. Tačiau su Rusijos vyriausybe siejama programišių grupuotė nusiteikusi pristabdyti kandidato žygį, skelbia „BuzzFeed“.

Kaip nustatė kibernetinio saugumo kompanijos „Trend Micro“ tyrėjai, programišių grupuotės, žinomos kaip „Fancy Bear“, nariai, kurie darbavosi Amerikoje pernai vasarą, dabar sutelkė dėmesį į rinkimus Europoje – Prancūzijoje ir Vokietijoje.

„Fancy Bear“ programišiai esą vykdo phishingą – duomenų viliojimą iš vartotojo apgaulės būdu, kai sukuriamas tinklalapis, labai panašus į vartotojui gerai žinomą svetainę. Šiuo atveju vartotojai – E. Macrono komandos nariai.

Sukurti domenai, panašūs į E. Macrono politinio judėjimo „En Marche!“ portalą en-marche.fr. Manoma, kad programišiai siekia nusiurbti kandidato komandos duomenis ar susirašinėjimą ir juo pasinaudoti per likusį laiką iki antrojo prezidento rinkimų turo.

„Pawn Storm“ („Fancy Bear“ žinoma ir tokiu pavadinimu – red.) dažniausiai gerai pasirengia phishingo atakoms“, – teigė „Trend Micro“ tyrėjas Feike Haquebordas.

E. Macrono kampanijos atstovas „The Wall Street Journal“ irgi patvirtino, kad prieš organizaciją vykdomos phishingo atakos – stengiamasi užblokuoti elektroninius laiškus, nukreipiančius į suklastotus domenus.

Kandidato komanda ir anksčiau tikino, kad Rusija vykdo kibernetines atakas prieš E. Macrono padėjėjus. Sekmadienio vakarą Kremliaus propagandininkai iš televizijos RT nebuvo įleisti į kandidato renginį.

„Fancy Bear“, anot ekspertų, taip pat darbuojasi Vokietijoje, kur programišiai taikosi į Konrado Adenauerio fondą – tyrimų centrą, siejamą su kanclerės Angelos Merkel Krikščionių demokratų sąjunga, bet nepriklausomą nuo partijos.

Praeityje šie programišiai, kurie pernai įsiskverbė į JAV demokratų kandidatės į prezidentus Hillary Clinton kampanijos vadovo Johno Podestos elektroninį paštą, taikėsi ir į Amerikoje veikiančius tyrimų centrus.

Taktikos logika tokia: įsiskverbę į tyrimų centro sistemas, programišiai siunčia laiškus kokio nors įtakingo centro darbuotojo vardu politiniam pareigūnui, o šis, tikėtina, atidaro dokumentą. Tuomet patenkama ir į pastarojo pareigūno sistemas.