Pasaulyje

2017.04.25 11:56

Venesueloje nesiliaujant antivyriausybiniams protestams, žuvo dar trys žmonės

ELTA 2017.04.25 11:56

Kaip pranešama, Venesueloje nesiliaujant antivyriausybiniams protestams, pirmadienį žuvo dar mažiausiai trys žmonės, informuoja „Euronews“.

Per keturias savaites šalyje vykstančius kasdienius neramumus ir protestus jau žuvo daugiau kaip 20 žmonių. Sostinėje Karakase policija prieš kai kuriuos demonstrantus pirmadienį panaudojo ašarines dujas.

Pirmadienį taip pat vyko masiniai sėdimieji protestai. Demonstracijose dalyvaujantys asmenys nori pirmalaikių prezidento rinkimų, autonomijos opozicijos vadovaujamam Kongresui ir kad būtų paleisti kalinami aktyvistai.

Protestus skatina ir šalyje tvyranti ekonominė krizė, suparalyžiavusi naftos turtingą Venesuelą, turinčią apie 30 mln. gyventojų. Šalis kovoja su maisto trūkumu ir kylančia infliacija. Opozicija Venesuelos prezidentą Nicolas Maduro vadina diktatoriumi, slopinančiu taikius protestus, ir kaltina griebiantis diktatoriškų priemonių, siekiant nuslopinti didelį visuomenės pasipiktinimą dėl gilėjančios ekonominės krizės.

„Esame pavargę, jauni žmonės išvyksta iš šalies, nes joje nėra jokios ateities“, – sakė vienas demonstrantas.

„Nebenorime smurto, daugiau dėl šio režimo mirusių žmonių, tai nusikalstamas režimas. Norime iš to ištrūkti, vienintelis būdas padėti tam tašką – tai protestuoti gatvėse“, – teigė demonstrantas.