Pasaulyje

2017.04.24 17:25

S. Lavrovas ir F. Mogherini aptarė Ukrainos konfliktą

ELTA 2017.04.24 17:25

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareikalavo nuodugniai ištirti Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) stebėtojo žūtį Rytų Ukrainoje. Tai jis pareiškė pirmadienį Maskvoje susitikime su Europos Sąjungos (ES) užsienio politikos įgaliotine Federica Mogherini, praneša agentūra dpa.

Jie buvo vieningos nuomonės, kad šio incidento nereikėtų naudoti politiniams tikslams, pabrėžė S. Lavrovas. Sekmadienį Donbase sprogus minai žuvo ESBO amerikietis darbuotojas.

F. Mogherini sakė, kad su S. Lavrovu kalbėjosi apie galimą veiksmų planą Ukrainos konflikte. Šis klausimas po mirtino incidento esą yra dar aktualesnis. Vis dėlto ES ir Rusijos nuomonės, pirmiausiai – dėl Ukrainos, ir toliau skiriasi, pažymėjo F. Mogherini.

„Mūsų bendradarbiavimas nebėra toks, koks buvo anksčiau, – kalbėjo ji. – Būtų nerealu sakyti, kad mes šiuo metu esame strateginiai partneriai.“ 

S. Lavrovas pasisakė už reguliarius susitikimus. Tai buvo pirmoji F. Mogherini viešnagė Rusijoje nuo 2014-ųjų, kai ji tapo ES užsienio politikos įgaliotine.