Naujienų srautas

Pasaulyje2017.04.24 11:00

Kinija ragina JAV susivaldyti dėl Šiaurės Korėjos

ELTA 2017.04.24 11:00

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas, telefonu kalbėdamasis su Jungtinių Valstijų prezidentu Donaldu Trumpu, paragino su Šiaurės Korėja elgtis santūriai, nors ir sklando spėlionės, kad Pchenjanas gali greitai atlikti šeštąjį branduolinį bandymą, pirmadienį pranešė valstybinė Kinijos žiniasklaida, informuoja naujienų agentūra AP.

Oficialaus transliuotojo CCTV teigimu, Xi Jinpingas JAV lyderiui D. Trumpui pareiškė, kad Kinija stipriai priešinasi Šiaurės Korėjos branduolinių ginklų programai, kuri pažeidžia Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos rezoliucijas. Kinijos prezidentas taip pat pareiškė viltį, kad visos pusės laikysis santūrumo ir vengs padėties Korėjos pusiasalyje pabloginimo.

D. Trumpo administracija įspėjo, kad svarstomos visos galimybės, net ir karinis smūgis, siekiant sustabdyti Šiaurės Korėjos ambicijas tobulinti branduolinę galvutę nešančias, JAV žemyną pasiekti galinčias raketas. Tačiau JAV pareigūnai naujienų agentūrai AP teigė, kad karinis atsakas nėra tikėtinas, nors D. Trumpas ir ne kartą pasisakė dėl strategijos kartu su Kinija daryti Pchenjanui vis didesnį spaudimą.

„Tik jei visos pusės prisiims privalomas atsakomybes ir veiks kartu, bus galima kaip įmanoma greičiau Korėjos pusiasalyje išspręsti su branduoline programa susijusius klausimus“, – Kinijos prezidentas sakė D. Trumpui.

Pokalbis telefonu vyko pirmadienio rytą Pekino laiku. Pietų Korėja kaip tik įspėjo, kad Šiaurės Korėja gali antradienį įvykdyti branduolinį bandymą arba paleisti pirmąją tarpžemyninę raketą, taip siekiant paminėti šalies kariuomenės įkūrimo metines.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi