Pasaulyje

2017.04.24 09:45

R. Tillersonas: Rusijos veiksmai Ukrainoje yra kliūtis Vašingtono ir Maskvos santykių pagerėjimui

BNS 2017.04.24 09:45

JAV valstybės sekretorius Rexas Tillersonas sekmadienį per pokalbį telefonu su Ukrainos prezidentu Petro Porošenka pareiškė, kad Maskvos veiksmai Rytų Ukrainoje tebėra kliūtis pagerinti JAV ir Rusijos santykius.

„Sekretorius R. Tillersonas šiandien [sekmadien] paskambino Ukrainos prezidentui Petro Porošenkai aptarti savo neseniai įvykusios kelionės į Maskvą ir Rusijos vadovybei perduotos žinios, kad nors Jungtinės Valstijos yra suinteresuotos pagerinti santykius su Rusija, Maskvos veiksmai Rytų Ukrainoje tebėra kliūtis“, – sakė Valstybės departamento atstovas spaudai Mark Toneris.

Lyderiai aptarė Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos stebėtojo amerikiečio žūtį Rytų Ukrainoje. Amerikietis žuvo sekmadienį stebėjimo misijos patrulių automobiliui užvažiavus ant minos.

Valstybės departamento išplatintame pranešime rašoma, kad R. Tillersonas priėmė P. Porošenkos užuojautą dėl stebėtojo žūties.

Tai buvo pirmoji Specialiosios stebėjimo misijos (SMM) nario žūtis nuo 2014 metų, kai Ukrainoje įsiplieskė vienintelis šiuo metu Europoje vykstantis karinis konfliktas.

Maskva teikia paramą prorusiškiems separatistams Rytų Ukrainoje, kur nuo konflikto pradžios jau žuvo daugiau nei 10 tūkst. žmonių.

M. Toneris sakė, kad R. Tillersonas pakartojo „tvirtą Vašingtono įsipareigojimą remti Ukrainos suverenitetą ir teritorinį vientisumą.“

Valstybės sekretorius taip pat dar kartą patvirtino, jog Maskvai taikomos sankcijos nebus atšauktos, kol Rusija negrąžins Krymo pusiasalio kontrolės Ukrainai ir iki galo neįvykdys savo įsipareigojimų pagal Minsko susitarimus.

Be to, pasak M. Tonerio, R. Tillersonas taip pat pabrėžė būtinybę Ukrainai tęsti reformas ir kovą su korupcija.