Pasaulyje

2017.04.23 11:37

Popiežius Graikijos pabėgėlių priėmimo centrus prilygino koncentracijos stovykloms

BNS 2017.04.23 11:37

Popiežius Pranciškus migrantų priėmimo centrus Graikijoje prilygino koncentracijos stovykloms, praneša agentūra dpa.

Turėdamas omenyje vadinamuosius „karštuosius taškus“ (hotspots), pavyzdžiui, Lesbo saloje, pontifikas šeštadienį Romoje sakė: „Daugelis pabėgėlių stovyklų yra koncentracijos stovyklos – dėl žmonių kiekio jose“. Taip jis kalbėjo per ceremoniją, skirtą prisiminti šiuolaikinius krikščionių kankinius.

Popiežius pabėgėlių stovyklas su koncentracijos lageriais palygino pasakodamas apie vieną pabėgėlį, kurį 2016-aisiais sutiko Lesbe. Jo žmona dėl savo krikščioniško tikėjimo teroristų buvo nužudyta vyro akivaizdoje.

Padėtis Graikijos registracijos centruose – vadinamuosiuose „karštuose taškuose“ Egėjo jūros salose – jau daug mėnesių yra įtempta. Salose yra apie 13 800 pabėgėlių, norinčių vykti toliau į Vidurio Europą arba bent jau į žemyninę Graikijos dalį. Žemyninėje dalyje gyvena 50 000 migrantų.

Popiežius Pranciškus iš principo kritikavo ir Europos Sąjungos (ES) pabėgėlių politiką. Pasiekti susitarimai esą neleidžia tolygiai paskirstyti migrantų visoms šalims narėms. Pontifikas pabrėžė, kad imigracija turi būti Europos interesas. Europiečiai susilaukia vis mažiau vaikų, tačiau kartu užveria duris migrantams, kalbėjo popiežius. „Tai vadinama savižudybe“, – pridūrė jis.