Pasaulyje

2017.04.21 15:38

Prie Paryžiaus atakos vykdytojo kūno rastas IS liaupsinantis raštelis

BNS 2017.04.21 15:38

Prie atakos Paryžiaus Eliziejaus Laukų bulvare vykdytojo kūno buvo rastas ranka rašytas džihadistų judėjimą „Islamo valstybė“ (IS) liaupsinantis raštelis, penktadienį sakė tyrimui artimas šaltinis.

Per ketvirtadienio šaudynes teisėsaugai žinomas 39 metų radikalas, Prancūzijos pilietis Karimas Cheurfi, nušovė vieną policininką, o dar du pareigūnus sužeidė. Vėliau užpuoliką nukovė policija. Be minėto raštelio, policija jo automobilyje įvykio vietoje rado Korano kopiją, naujienų agentūrai AFP sakė šaltiniai.

Vos už kelių šimtų metrų nuo Triumfo arkos nušovęs policininką su sužeidęs jo kolegas, užpuolikas bandė pabėgti pėsčiomis, bet buvo nukautas.

IS propagandos agentūros „Amaq“ pranešime sakoma, kad užpuolikas buvo vienas šios grupuotės „kovotojų“, „Abu Yussefas Belgas“.

K. Cheurfi buvo žinomas kovos su terorizmu policijai, sakė šaltiniai. Vasario mėnesį jis buvo areštuotas dėl įtarimų rezgus sąmokslą žudyti policijos pareigūnus, bet pritrūkus įrodymų jį teko paleisti.

2005 metais jis buvo nuteistas dėl trijų kaltinimų bandžius nužudyti, kurių du yra susiję su policijos pareigūnais, sakė šaltiniai.

Policija apklausia tris žmones iš jo aplinkos.