Naujienų srautas

Pasaulyje2017.04.21 12:04

Dėl išpuolio Paryžiuje ieškotas įtariamasis prisistatė į Belgijos policiją

BNS 2017.04.21 12:04

Įtariamas teroristas, kurio po Paryžiaus centre ketvirtadienio vakarą surengtų šaudynių ieškojo Prancūzijos teisėsauga, prisistatė į Belgijos policiją, penktadienį pranešė Prancūzijos Vidaus reikalų ministerija.

„Vyras, kurio paiešką buvo paskelbę Belgijos pareigūnai, pats prisistatė į Antverpeno policijos nuovadą“, – naujienų agentūrai AFP sakė Prancūzijos VRM atstovas Pierre`as-Henry Brandet.

Radijui „Europe 1“ jis teigė, kad kol kas yra „per anksti pasakyti“, ar tas vyras, apie kurį pranešė Belgija, yra susijęs su ketvirtadienį Eliziejaus Laukų bulvare įvykusiomis šaudynėmis. Teisėsaugai žinomas 39 metų radikalas nušovė vieną policininką, o dar du pareigūnus sužeidė. Vėliau užpuoliką nukovė policija.

Per išpuolį taip pat buvo sužeista viena užsienietė turistė.

Už šaudynes, kurios įvyko likus vos trims dienoms iki pirmo Prancūzijos prezidento rinkimų rato, atsakomybę prisiėmė džihadistų organizacija „Islamo valstybė“. Šalyje tebegalioja aukščiausio lygio nepaprastoji padėtis po 2015 metais prasidėjusios virtinės atakų, nusinešusių daugybę gyvybių.

Prancūzų tyrimui artimas šaltinis pranešė, kad 35 metų įtariamasis šiuo metu yra apklausiamas Antverpene. „Labai pavojingu“ vadinamo vyro Belgijos policija ieškojo atskirame tyrime.

Per kratą jo namuose belgų pareigūnai rado ginklų, balaklavų ir traukinio bilietą į Prancūziją. Įtariamasis veikiausiai planavo išvykti ketvirtadienio rytą, likus kelioms valandoms iki šaudynių Paryžiaus centre.

Tuo tarpu Prancūzijoje antiteroristinė policija apklausė tris užpuoliko pažįstamus, nurodė šaltiniai teisėsaugoje.

Tie trys asmenys buvo sulaikyti per reidus praeitą naktį rytiniuose Paryžiaus priemiesčiuose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi