Naujienų srautas

Pasaulyje

2017.04.21 09:22

Paryžiuje aidėjo šūviai: atsakomybę prisiėmė IS

Ketvirtadienio vakarą Paryžiaus pareigūnai sukelti ant kojų – Eliziejaus laukuose aidėjo šūviai. Nušautas mažiausiai vienas policininkas ir vienas įtariamas užpuolikas. Kito įtariamo teroristo ieškoma. Atsakomybę dėl išpuolio prisiėmė „Islamo valstybė“ (ISIS).

Papildyta 07:45. Kaip skelbia BBC, pareigūną nušovusį užpuoliką padėjo nustatyti dokumentai, palikti jo automobilyje. Oficialiai pareigūnai esą nepaskelbė jo tapatybės. Vietos spauda jį įvardija kaip 39-erių vyrą, gyvenusį Paryžiaus priemiestyje.

Papildyta 07:31. Kaip pabrėžė LRT RADIJO bendradarbis Prancūzijoje Vaidas Papievis, paneigta anksčiau kelta versija, kad susišaudymas vyko apiplėšimo metu. 

Papildyta 06:55. Užpuolikas, ketvirtadienio vakarą šaudęs į policiją Paryžiaus Eliziejaus Laukų bulvare, buvo atsidūręs tyrėjų akiratyje dėl numanomų ketinimų žudyti policijos pareigūnus, sakė tyrimui artimi šaltiniai.

Policija surengė reidą nukauto vyro namuose.

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande`as pareiškė, kad ketvirtadienį įvykdytas išpuolis Paryžiaus Eliziejaus Laukų bulvare, kaip įtariama, yra „teroristinio pobūdžio“

F. Hollande'as pažadėjo, kad ateinančias dvi dienas iki sekmadienį vyksiančių prezidento rinkimų pirmojo turo bus laikomasi „absoliutaus budrumo“.

Prezidentas taip pat išreiškė pagarbą per šaudymą žuvusiam policininkui ir dviem sužeistiems jo bendradarbiams.

Džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS) savo ruožtu prisiėmė atsakomybę dėl šio šaudymo savo pranešime, paskelbtame jo propagandos agentūros „Amaq“.

„Atakos Eliziejaus Laukuose Paryžiaus centre vykdytojas yra Abu Yussefas iš Belgijos. Jis yra vienas iš „Islamo valstybės“ kovotojų“, – sakoma pranešime.

Twitter nuotr.

Vienas įtariamasis pabėgo?

CNN duomenimis, nukautas ir asmuo, šaudęs į pareigūnus. Jį nušovė policijos pareigūnai. Vietos leidinys „Le Parisien“, remdamasis savais šaltiniais, skelbia, kad įtariamasis šaudė iš automatinio ginklo ir taikėsi į pėstute einančius pareigūnus. Teigiama, kad jis išlipo iš automobilio ir pradėjo šaudyti.

Kiti šaltiniai teigia, kad žuvęs pareigūnas nušautas net nespėjęs išlipti iš mašinos, kai sustojo prie šviesoforo. Vienas užpuolikas nukautas, tačiau pareigūnai mano, kad jų buvo du. Kito intensyviai ieškoma. Vienais duomenimis, jis dingo, kitais – užspeistas šalia Eliziejaus laukų esančioje metro atkarpoje. „Reuters“ šaltiniai praneša apie naujus šūvius Eliziejaus laukų rajone, praėjus maždaug valandai nuo policijos pareigūnų užpuolimo. Gali būti, kad pareigūnai aptiko antrą įtariamąjį. Teigiama, kad jis į Paryžių atvyko traukiniu iš Belgijos.

Paryžiuje esantiems žmonėms primygtinai rekomenduojama palikti Eliziejaus laukų rajoną. Policija per garsiakalbius įspėja vairuotojus rinktis kitus maršrutus, uždarytos mažiausiai dvi šalia Eliziejaus laukų esančios metro stotys.

Kokie šio išpuolio motyvai – kol kas nėra žinoma. Pareigūnai nekalba, kad tai galėjo būti teroristinis išpuolis, tačiau pradėjo tyrimą, kurio metu bus prieita išvada.

Francois Hollande`as, kaip praneša „Reuters“, jau pripažino, kad šis išpuolis gali būti susijęs su terorizmu. Jis pareiškė esąs įsitikinęs, kad šis išpuolis susijęs su terorizmu.

Prancūzijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Pierre`as-Henry Brandet pranešė, kad policininkai buvo atakuoti 21 val. vietos laiku „karo ginklais“. Jis teigė, kad prie sustojusio policijos automobilio sustojo kita mašina, iš jos iššoko užpuolikas ir ėmė šaudyti iš automatinio ginklo. Vienas pareigūnas žuvo vietoje, kiti du buvo sužeisti. P. H. Brandet tvirtina, kad kiti du pareigūnai yra gyvi, nors buvo pranešimų, kad mirė dar vienas.

Atsakomybę prisiėmė „Islamo valstybė“

Žiniasklaida praneša, kad atsakomybę už išpuolį Paryžiuje jau spėjo prisiimti teroristinė organizacija „Islamo valstybė“.

Apie tai pranešė agentūra „Reuters“, remdamasi su teroristais siejama naujienų agentūra „Amaqu“.

D. Trumpas reagavo greitai

JAV prezidentas Donaldas Trumpas nedelsiant pareiškė, kad šaudymas Paryžiuje „atrodo tarsi nauja teroristinė ataka“ ir pareiškė užuojautą Prancūzijai. Kol kas neaišku, kodėl D.Trumpas padarė išvadą, kad šio išpuolio motyvas buvo terorizmas. Paryžiaus policija kol kas tokių vertinimų nepaskelbė.

Policijos atstovė Johanna Primevert sakė naujienų agentūrai AP, kad užpuolikas taikėsi į policininkus, budėjusius netoli Franklino Roosevelto metropoliteno stoties.

Susišaudymas įvyko apie 21 val. vietos laiku (22 val. Lietuvos).

Vietos gyventojams ir turistams pareigūnai rekomendavo vengti teritorijos aplink Eliziejaus laukus.

Atšaukė kampaniją

Po išpuolio socialiniame tinkle „Twitter“ nacionalinio fronto lyderė Marine Le Pen išreiškė paramą policijos pareigūnams. Tą patį pareiškė ir vienas jos pagrindinių konkurentų kovoje dėl prezidento posto, centro dešiniųjų atstovas Francois Fillonas.

Vėliau abu kandidatai į prezidentus paskelbė, kad dėl išpuolio atšaukė suplanuotus penktadienio kampanijos renginius. Būtent penktadienis buvo paskutinė rinkiminės kampanijos diena.

Pranczijoje prezidento rinkimų pirmasis turas vyks sekmadienį.

Marselyje suimti kiti įtariamieji

Po susišaudymo Paryžiaus pareigūnai ieškojo galimų nukauto įtariamojo bendrininkų, tačiau paneigė, kad mieste yra vykdoma kokia nors speciali operacija.

Dviem dienomis anksčiau policija pietiniame Marselio uostamiestyje suėmė du vyrus, turėjusius ginklų ir sprogmenų. Įtariama, kad jie ruošėsi įvykdyti ataką ir sutrikdyti sekmadienį vyksiantį pirmąjį prezidento rinkimų ratą.

Prancūzijoje tebegalioja aukščiausio lygio nepaprastoji padėtis po 2015 metais prasidėjusios virtinės atakų, nusinešusių daugiau kaip 230 žmonių gyvybių.

Tūkstančiai karių ir ginkluotų policininkų buvo pasiųsti patruliuoti svarbiuose turizmo centruose, įskaitant Eliziejaus laukus, ir saugoti kitų potencialių taikinių – pradedant vyriausybinių įstaigų pastatais, baigiant religiniais objektais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi