Naujienų srautas

Pasaulyje2017.04.20 17:34

EK vadovas pataria Lenkijai pagarbiai elgtis su D. Tusku

BNS 2017.04.20 17:34

Lenkija turėtų pagarbiai elgtis su Europos Vadovų Tarybos pirmininku Donaldu Tusku, ketvirtadienį pareiškė Europos Komisija po aštuonias valandas trukusios buvusio lenkų premjero apklausos Varšuvoje, tiriant dviejų buvusių karinės kontržvalgybos vadovų veiklą.

Komisijos vadovas Jeanas-Claude`as Junckeris „visiškai pasitiki pirmininku Tusku, su kuriuo jis dirba jau daugelį metų“, sakė J.-C. Junckerio atstovė Mina Andreeva žurnalistams.

„Pirmininkas Junckeris norėtų, kad į Tuską būtų žiūrima pagarbiai“, – sakė M. Andreeva, paklausta apie trečiadienį vykusią apklausą už uždarų durų Varšuvoje.

D. Tuskas buvo apklaustas kaip liudytojas tyrime dėl dviejų buvusių karinės kontržvalgybos vadovų, kurie kaltinami viršiję įgaliojimus.

Varšuvoje po apklausos kalbėdamasis su žurnalistais liberalių pažiūrų politikas ir senas Jaroslawo Kaczynskio, įtakingo valdančiosios konservatorių partijos „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS) lyderio, politinis priešininkas sakė, kad „visas šis reikalas yra išskirtinai politiškai motyvuotas“.

D. Tuskas žada pasinaudoti turima teisine neliečiamybe, jei prieis prie išvados, kad šiuo tyrimu „sąmoningai siekiama trukdyti ar apskritai neleisti man vykdyti Europos Vadovų Tarybos pirmininko pareigų“.

Lenkijos vyriausybė pasijuto izoliuota kovo mėnesį, žlugus jos bandymui blokuoti D. Tusko perrinkimą Europos Vadovų Tarybos pirmininku antrai kadencijai.

Varšuvos tyrimo epicentre yra generolai Januszas Nosekas ir Piotras Pytelis, įtariami „viršiję savo įgaliojimus bendradarbiaujant su užsienio valstybės tarnybomis“, nes nebuvo gavę reikiamo leidimo.

Lenkijos žiniasklaidos žiniomis, tyrėjų taikiklyje yra susitarimas su Rusijos federaline saugumo tarnyba (FSB) netrukus po 2010 metais netoli Smolensko įvykusios lėktuvo katastrofos, nusinešusios tuomečio Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio, J. Kaczynskio brolio dvynio, ir dešimčių kitų aukštų lenkų valstybės pareigūnų gyvybes.

D. Tuskas tuo metu vadovavo Lenkijos vyriausybei.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi