Pasaulyje

2017.04.20 16:08

L. Linkevičius: Lietuva ir Čekija glaudžiai bendradarbiauja tarptautinės politikos klausimais

LRT.lt2017.04.20 16:08

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius balandžio 20 d. Prahoje susitiko su Čekijos užsienio reikalų ministru Lubomiru Zaoraleku. Susitikimo metu aptarti aktualiausi dvišalio ir regioninio bendradarbiavimo, Europos Sąjungos ir NATO, saugumo ir gynybos, Rytų kaimynystės ir energetinio saugumo klausimai.

„Lietuvos ir Čekijos dvišaliai santykiai glaudūs ir intensyvėja, šalys bendradarbiauja ES ir NATO darbotvarkės, Rytų kaimynystės politikos klausimais, vyksta reguliarus Višegrado grupės bei Šiaurės ir Baltijos šalių regioninis dialogas. Lietuva vertina Čekijos indėlį užtikrinant Lietuvos ir regiono saugumą“, – sakė L. Linkevičius.

Kalbėdamas apie Europos Sąjungą, ministras akcentavo, kad ES susiduria tiek su globaliais, tiek su vidiniais iššūkiais – Jungtinės Karalystės pasitraukimu iš ES, regioniniais konfliktais, migracija, socialine ir ekonomine nelygybe. ES bus pajėgi juos įveikti dirbdama vieningai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Aptariant Rytų kaimynystę, L. Linkevičius akcentavo būtinybę išlaikyti ES dėmesį ir euroatlantinę vienybę dėl sankcijų Rusijai išlaikymo, iki bus įgyvendinti Minsko susitarimai, būtinybę remti Ukrainos vykdomas reformas. 

Ministras pabrėžė, kad Astravo atominės elektrinės statybos Baltarusijoje kelia grėsmę ne tik Lietuvai, bet ir kitoms ES valstybėms. 

Vizito metu L. Linkevičius taip pat susitiko su Čekijos gynybos ministru Martinu Stropnicky. Ministras padėkojo Čekijai už svarų indėlį užtikrinant Baltijos šalių saugumą, dalyvavimą NATO oro policijos misijoje Šiauliuose, taip pat už į Lietuvą atsiųstus 150 čekų karių su 30 karinės technikos vienetų, kurie kaip NATO rotacinės pajėgos įgyvendino Aljanso saugumo užtikrinimo priemones Baltijos šalyse ir kelis mėnesius treniravosi su Lietuvos kariais. 

„Čekijos ir Lietuvos karių pratybos ne tik pagerino karinio pasirengimo lygį, bet taip pat buvo svarbus ir aiškus Aljanso solidarumo ženklas“,  – sakė L. Linkevičius.

Ministrai taip pat aptarė NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės dislokavimą Lietuvoje ir būsimą Čekijos prisijungimą prie šių pajėgų 2018 metais. 

L. Linkevičius pabrėžė Europos kovos su mišriomis grėsmėmis kompetencijos centro įsteigimo Helsinkyje reikšmę ir Lietuvos pasiryžimą praktiškai prisidėti prie kovos su naujais iššūkiais.

Užsienio reikalų ministras taip pat susitiko su „Laisvosios Europos radijo“ vadovais, davė interviu Čekijos televizijai, dienraščiams „Hospodarske noviny“, „Respekt“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.