Pasaulyje

2017.04.20 15:23

Prancūzijos kanidatas į prezidentus rinkėjus masina hologramomis

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.04.20 15:23

Kraštutinių kairiųjų kandidatas į Prancūzijos prezidentus Jean-Lucas Melenchonas atsidūrė septyniose vietose vienu metu. Artėjant sekmadienio rinkimams, netikėtai išpopuliarėjęs komunistas pasinaudojo naujausiomis technologijomis. Kalbą jis rėžė Dižone, bet dar šeši miestai matė jo hologramą.

Politiko projekcijos buvo sukurtos Klermono-Ferano, Monpeljė, Nansi, Nanto, Grenoblio miestuose, ir Reunjono salos Indijos vandenyne, Prancūzijos užjūrio regiono, Le Porto mieste. Prie 9000 klausytojų Dižone taip prisijungė dar per 25 tūkstančius žmonių.

Kraštutinių kairiųjų aljanso, apimančio ir Prancūzijos komunistų partiją, lyderis netikėtai išpopuliarėjo prieš kelias savaites. Likus keturioms dienoms iki pirmojo Prancūzijos prezidento rinkimų turo, apklausų rezultatai rodo, kad J.-L.Melenchoną palaiko 19 procentų rinkėjų – maždaug tiek pat, kiek konservatorių kandidatą Francois Filloną. Nežymiai pirmauja centristas Emmanuelis Macronas – jį remia beveik 24 procentai rinkėjų, vienu procentu daugiau negu kraštutinių-dešiniųjų kandidatę Marine Le Pen.

J.-L.Melenchonas kuria virtualią tikrovę mitinguose, bet savo kalboje kritikuoja tikrovę šalyje.

„Mes kovojame su realybe, kur nedidelis skaičius žmonių kaupia visą turtą. Jie kaip plėšrūnai, neturi jokių ribų. Tai žlugdo mūsų ekosistemą. <...> Vienas procentas pasaulio populiacijos valdo 99 procentus pasaulio turto. Tai yra šio šimtmečio skandalas“, – sakė kraštutinių kairiųjų kandidatas į Prancūzijos prezidentus.

J.-L.Melenchonas – ne pirmasis politikas, naudojantis hologramas. Tai darė ir Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoğanas, ir Indijos premjeras Narendra Modis. Vis dėlto dar niekas hologramomis nesinaudojo taip plačiai. Neaišku tik, ar rinkėjai ir J.-L.Melenchono lozungų nepalaikys tik išgalvota tikrove.

Išsamiau – Vykinto Pugačiausko ir Rokas Griniaus reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.