Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

JAV teroristine veikla įtaria 875 tūkstančius asmenų

15min.lt 2015.09.08 13:45

Itin slaptas sąrašas JAV, kuriami įvardinti su terorizmu siejami asmenys, per penkerius metus nuo 540 tūkst.pavardžių išaugo iki 875 tūkst., atskleidė anonimu norintis išlikti JAV pareigūnas.

Itin slaptas sąrašas JAV, kuriami įvardinti su terorizmu siejami asmenys, per penkerius metus nuo 540 tūkst.pavardžių išaugo iki 875 tūkst., atskleidė anonimu norintis išlikti JAV pareigūnas.

Kaip rašo „Huffington Post“, į sąrašą 2011 metais buvo įtrauktas ir įtariamas sprogdinimų Bostono maratone organizatorius Tamerlanas Carnajevas.

Teigiama, kad sąrašas žymiai išsiplėtė po 2009 planuoto, tačiau nepavykusio Umaro Farouko Abdulmutallabo išpuolio lėktuve. Tuomet atsakingi pareigūnai Kongresui sakė, kad jiems praslydo pro akis ženklai, rodantys galimą išpuolį.

Nacionalinio kovos su terorizmu centro sudaromas sąrašas visgi yra ne sekamų teroristų registras, tačiau žinių saugykla, kurioje – informacija apie žinomus, įtariamus ir potencialius teroristus.

„Teroristų tapatybių duomenų bazė“ („Terrorist Identities Datamart Environment“) yra pagrindinė duombazė, pagal kurią kitos agentūros sudarinėja ieškomų teroristų, asmenų, kuriems draudžiama skristi lėktuvais JAV, sąrašus.

Tačiau kovos su terorizmu ekspertė Karen Greenberg teigia, kad išaugęs pagrindinis sąrašas vargiai gelbsti pareigūnams pastebėti potencialias grėsmes. „Tai, ko reikia – labiau sutelkti dėmesį, o ne mažiau. Negali būti kalbama tik apie kiekybę. Turima akcentuoti tikslumą“, – „Reuters“ sakė ji.

Minėtas sąrašas dėmesio susilaukė, kai paaiškėjo, kad į jį buvo įtrauktas įtariamas Bostono maratono sprogimų organizatorius. JAV pareigūnai patvirtino, kad CŽV buvo įtraukusi jo vardą 2011 metais – po to, kai gavo užsienio valstybės prašymą ištirti galimus T.Carnajevo ryšius su teroristinėmis organizacijomis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi