Pasaulyje

2017.04.19 23:00

JAV centrinės vadavietės vadas vertina Lietuvos indėlį operacijai „Įgimtas ryžtas“ Irake

BNS 2017.04.19 23:00

Krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas balandžio 18 dieną su darbo vizitu lankėsi Jungtinių Amerikos Valstijų Centrinėje ir Specialiųjų operacijų pajėgų (SOP) vadavietėse, kur susitiko su JAV Centrinės vadavietės vadu generolu Josephu Voteliu, Specialiųjų operacijų štabo vadu generolu Raymondu A. Thomasu, JAV SOP karinio koledžo rektoriumi Brianu Maheru ir kitais pareigūnais.

V. Umbrasas, dėkodamas už JAV indėlį užtikrinant Lietuvos saugumą ir nuolatinį JAV karių buvimą Lietuvoje, akcentavo, jog tik veikdami kartu su JAV tiek Lietuvoje, tiek tarptautinių operacijų regionuose, galime atremti saugumui kylančius iššūkius, teigiama Krašto apsaugos ministerijos pranešime.

JAV Centrinės vadavietės vadas generolas J. Votelis aukštai įvertino dabartinį Lietuvos indėlį JAV vadovaujamai operacijai „Įgimtas ryžtas“ (angl. „Inherent Resolve“) Irake ir pabrėžė, jog, siekiant sunaikinti teroristinės organizacijos „Islamo valstybė“ branduolį Vidurio Rytuose, yra itin svarbu prisidėti rengiant Irako pajėgas, ypač specialiųjų operacijų.

Generolas J. Votelis teigė puikiai suprantantis situaciją Lietuvos kaimynystėje, tačiau atkreipė dėmesį į tai, kad platesnis Lietuvos įsitraukimas į operaciją „Įgimtas ryžtas“ prisidėtų tiek prie spartesnio „Islamo valstybės“ sunaikinimo, tiek glaudesnio NATO valstybių bendradarbiavimo.

Irake JAV vadovaujamoje operacijoje Lietuvos kariai tarnauja nuo šių metų vasario. Tarnybą čia atlieka šeši kariuomenės instruktoriai.

Susitikimų metu JAV pareigūnai pristatė situaciją operacijų rajonuose, buvo apsikeista nuomonėmis apie Lietuvos ir kitų JAV partnerių dabartinį ir būsimą dalyvavimą tarptautinėse operacijose.

V. Umbrasas taip pat dalyvavo renginiuose, skirtuose Specialiųjų operacijų vadavietės trisdešimtmečiui pažymėti.

Viešėdamas JAV V.Umbrasas taip pat susitiko su lietuvių bendruomenės Floridoje atstovais, domėjosi galimybėmis Lietuvos gamintojams dalyvauti JAV pajėgų vykdomuose projektuose.