Pasaulyje

2017.04.19 20:39

Venesueloje tūkstančiai demonstrantų protestavo prieš prezidentą N. Madurą

BNS 2017.04.19 20:39

Venesuelos prezidento Nicolas Maduro priešininkai trečiadienį užplūdo Karakaso gatves, kad dalyvautų, anot jų „visų eisenų motina“ vadinamoje demonstracijoje prieš socialistų lyderį.

Netrukus kilo susirėmimų tarp protestuotojų, policininkų ir vyriausybės šalininkų. Jau pačioje demonstracijos pradžioje valstybinės saugumo pajėgos leido ašarines dujas į kai kurias protestuojančiųjų gretas. Pasak opozicijos lyderių, į galvą šūviu sužeistas vienas jaunuolis buvo išvežtas į ligoninę, bet kokia jo būklė, nepranešama.

Dešimtys tūkstančių protestuojų iš 26 skirtingų vietų pajudėjo per sostinę prie ombudsmeno rūmų. Tačiau per pastarąsias kelias savaites jau ne kartą tokios minios galiausiai susidurdavo su riaušių policininkais ir saugumo pajėgomis, šarvuočiais užblokavusias gatves ir ašarinėmis dujomis bei guminėmis kulkomis vaikančias žmones.

Prieš tris savaites Aukščiausiasis Teismas priėmė nutartį atimti iš opozicijos kontroliuojamo kongreso turėtus įgaliojimus.

Kilus tarptautiniam pasipiktinimui teismas iš dalies atšaukė savo sprendimą, bet įtampa dar labiau padidėjo, kai valdžia uždraudė opozicijos lyderiui Henrique Caprilesui dalyvauti politikoje.

Per protestus įsiplieskus demonstrantų ir policijos susirėmimams žuvo penki žmonės, dar šimtai buvo sužeisti.

Venesuelos prezidento N. Maduro įsakymu nuo pirmadienio kariai patruliuoja gatvėse.

N. Maduro, sulaukęs protestų dėl pastaruoju metu dėtų pastangų sustiprinti savo valdžią, įsakė kariuomenei ginti kairiosios pakraipos „Bolivaro revoliuciją“, 1999 metais pradėtą jo velionio pirmtako ir mentoriaus Hugo Chavezo.