Pasaulyje

2017.04.19 18:29

JT teismas atmetė Kijevo reikalavimą stabdyti Rusiją

ELTA, LRT RADIJAS, LRT.lt2017.04.19 18:29

Tarptautinis Teisingumo teismas atmetė Ukrainos prašymą imtis ypatingų priemonių darant spaudimą Rusijai dėl šios veiksmų pinigais ir ginklais remiant prorusiškų separatistų grupuotes Donbase.

Praėjusį mėnesį vykusiuose teismo posėdžiuose Ukraina kaltino Rusiją terorizmo finansavimu, konkrečiau, kad ji lėšomis ir ginklais aprūpina Rytų Ukrainos separatistus, ir totorių bei kitų tautinių mažumų diskriminavimu Kryme.

Rusijai atstovaujantys teisininkai tokius kaltinimus atmetė ir apkaltino Ukrainą mėginimu Jungtinių Tautų (JT) teismą įvelti į ginčą, esantį už jo jurisdikcijos ribų.

Bylos nagrinėjimas, tikėtina, gali užtrukti ne vienerius metus. Todėl belaukiant galutinio sprendimo Ukraina paprašė teismo imtis tam tikrų „laikinųjų priemonių“, pavyzdžiui, nurodyti Rusijai nutraukti etninių mažumų diskriminavimą Kryme ir neberemti Rytų Ukrainos separatistų.

Kijevas Maskvą siekia patraukti atsakomybėn dėl karo kurstymo, bei Krymo pusiasalyje gyvenančių etninių totorių ir ukrainiečių mažumų diskriminacijos.

Pastaruoju klausimu Hagoje įsikūręs teismas priėmė teigiamą Ukrainai verdiktą. Jame skelbiama, kad Maskva privalo saugoti Kryme gyvenančių etninių grupių teises.

Per trejus metus nuo karo Rytų Ukrainoje pradžios žuvo daugiau kaip 10 tūkstančių žmonių, nevyriausybinės organizacijų teigimu, Krymo totorių bendruomenė susiduria su nuolatiniu vietos valdžios institucijų persekiojimu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.