Pasaulyje

2017.04.19 12:07

Jungtinės Karalystės parlamentas balsuos dėl pirmalaikių rinkimų

Jungtinės Karalystės parlamentas balsuos, ar šalyje skelbti pirmalaikius rinkimus. Apie tokius planus antradienį pranešė šalies premjerė Theresa May. Rinkimus ji nori surengti birželio 8-ąją. Anksčiau Th. May yra sakiusi, kad rinkimų neskelbs iki 2020-aisiais suplanuoto balsavimo.

Kad pirmalaikiai rinkimai įvyktų, tam turi pritarti du trečdaliai parlamentarų. Manoma, kad didžioji dauguma politikų balsuos už rinkimų surengimą. Jau antradienį pagrindinės opozicinės partijos teigė nematančios priežasties stabdyti šį norą, tačiau kritikavo galimus tikruosius premjerės ketinimus skelbti balsavimą.

Th. May teigia, kad pirmalaikiai rinkimai yra vienintelis būdas šalyje užtikrinti stabilumą, aiškumą ir stiprias pozicijas pradedant derybas dėl Europos Sąjungos palikimo. Tuo metu dalis politikų teigia, kad premjerė naudojasi susidariusia padėtimi ir aukštais partijos reitingais, siekdama išsikovoti daugiau vietų parlamente bei nutildyti opoziciją.

Apklausos rodo, kad jei rinkimai vyktų šiomis dienomis, už konservatorius balsuotų 44 procentai rinkėjų, reitinguose arčiausiai esanti opozicinė Leiboristų partija surinktų perpus mažiau.