Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Kazachstanas bendradarbiauja su JAV vykdant tyrimą dėl Bostono išpuolių

ELTA2015.09.08 13:45

Kazachstanas pranešė, kad pareigūnai bendradarbiauja su JAV vykdant tyrimą dėl išpuolių per Bostono maratoną, skelbia „Reuters“.

Kazachstanas pranešė, kad pareigūnai bendradarbiauja su JAV vykdant tyrimą dėl išpuolių per Bostono maratoną, skelbia „Reuters“.

19-mečiai koledžo studentai kazachai Azamatas Tažajakovas ir Diasas Kadyrbajevas JAV kaltinami trukdę policijai vykdyti tyrimą. Jie išmetė sprogdinimu įtariamo Džocharo Carnajevo kuprinę ir nešiojamąjį kompiuterį. Dar vienas studentas JAV pilietis Robelis Philliposas kaltinamas melavęs pareigūnams. Jiems gresia iki penkerių metų kalinimo bausmė, jeigu bus įrodyta jų kaltė.

„Kazachstanas griežtai smerkia bet kokią terorizmo formą“, – teigiama Užsienio reikalų ministerijos interneto puslapyje paskelbtame pranešime. Teigiama, kad Astana bendradarbiauja su JAV teisėsaugos institucijomis šioje byloje.

Be kita ko, ministerija akcentavo, kad D. Kadyrbajevui ir A. Tažajakovui buvo pateikti kaltinimai įkalčių sunaikinimu, tačiau jie nėra įtariami prisidėję prie balandžio 15 dieną įvykusių išpuolių per Bostono maratoną, per kuriuos žuvo trys žmonės ir dar 264 buvo sužeisti, planavimo.

„Jų kaltė nebuvo įrodyta. Tyrimas tęsiamas“, – rašoma ministerijos pranešime.

Dž. Carnajevui gresia mirties bausmė, jeigu bus įrodyta, kad jis detonavo savadarbius sprogmenis dešimties tūkstančių žmonių minioje per vieną daugiausiai žmonių pritraukiančių Bostono sporto renginių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.