Pasaulyje

2017.04.18 15:49

IS derasi su „Al Qaeda“ dėl galimos sąjungos

ELTA2017.04.18 15:49

Vadinamosios „Islamo valstybės“ (IS) lyderis kalbėjosi su „Al Qaeda“ dėl galimos sąjungos, teigė Irako viceprezidentas Ayadas Allawis, informuoja „Deutsche Welle“.

Interviu pirmadienį naujienų agentūrai „Reuters“ A. Allawis teigė turįs informacijos, kad prasidėjo grupuočių diskusijos dėl galimos sąjungos. 

„Vyksta diskusijos ir dialogas tarp pasiuntinių, atstovaujančių IS lyderiui Abu Bakrui Baghdadi ir „Al Qaeda“ vadui Aymanui al Zawahiri“, – sakė Irako viceprezidentas. 

Tačiau, anot A. Allawis, neaišku, kaip abi grupuotės bendradarbiautų. 2004 metais IS buvo tapusi „Al Qaeda“ atšaka, tačiau vėliau IS atsiskyrė nuo grupuotės ir tapo jos priešininke. 

Neseniai Irako kariuomenė skelbė, kad IS grupuotė neteko daugiau kaip trijų ketvirtadalių teritorijos Irake, kurią užgrobė 2014-ųjų metų vasarą. Irako pajėgos, remiamos JAV vadovaujamos koalicijos, didžiulį puolimą dėl Mosulo miesto susigrąžinimo pradėjo 2016 metų spalį. Irako kariuomenės atstovo teigimu, grupuotė Irake šiuo metu kontroliuoja mažiau kaip 30 tūkst. kvadratinių kilometrų, o tai yra 6,8 proc. šalies teritorijos. Tai didelis nuostolis grupuotei, anksčiau kontroliavusiai daugiau kaip 40 proc. Irako teritorijos.

Visiškas Mosulo miesto – IS grupuotės Irake de facto sostinės – susigrąžinimas bus didžiulis smūgis džihadistams. Bet Irako viceprezidentas įspėjo, kad susigrąžinus Mosulo miesto kontrolę, kova su IS šalyje dar nebus baigta.