Naujienų srautas

Pasaulyje2017.04.18 16:00

Prancūzijoje suimti du asmenys, įtariami planavę įvykdyti išpuolį

BNS 2017.04.18 16:00

Prancūzijos pareigūnai antradienį rado ginklų ir bomboms gaminti medžiagų, kiek anksčiau buvo sulaikyti du vyrai, įtariami rengę „neišvengiamą“ išpuolį Prancūzijoje, kurioje artėja prezidento rinkimai, pranešė tyrėjams artimi šaltiniai.

Minėti radiniai aptikti per kratą Marselyje, areštavus du „radikalizuotus“ prancūzus, 23-ejų ir 29-erių metų amžiaus, nurodė tie šaltiniai, prašę neskelbti jų pavardžių, nes jie nesą įpareigoti kalbėti viešai.

Žinia apie areštus ir kratos radinius Marselyje paskelbta likus kelioms dienoms iki sekmadienį vyksiančio prezidento rinkimų pirmojo rato.

Prieš Europos Sąjungą ir imigrantus nusistačiusi ultradešiniųjų kandidatė į prezidentus Marine Le Pen teigia, kad būtų geriausia šalies gynėja nuo džihadistų, per kurių išpuolius Prancūzijoje nuo 2015 metų žuvo jau daugiau kaip 230 žmonių.

Prognozuojama, kad M. Le Pen ir 39 metų proeuropietiškas centristų kandidatas Emmanuelis Macronas balandžio 23-ąją per pirmąjį balsavimą turi daugiausiai galimybių išeiti į antrąjį rinkimų turą.

Radikalių kairiųjų pažiūrų kandidatas Jeanas-Lucas Melenchonas ir konservatyvusis ekspremjeras Francois Fillonas taip pat sustiprino savo pozicijas, todėl tikėtina, kad kova pirmajame ture bus labai įtempta. Du daugiausiai balsų surinkę kandidatai gegužės 7-ąją varžysis antrajame ture.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi