Pasaulyje

2017.04.18 10:42

Vokietija, Rusija, Ukraina ir Prancūzija aptarė Ukrainos taikos susitarimo įgyvendinimą

ELTA 2017.04.18 10:42

Vokietijos vyriausybė pranešė, kad Vokietijos, Rusijos, Ukrainos ir Prancūzijos lyderiai atnaujino savo įsipareigojimus įgyvendinti susitarimą dėl taikos Rytų Ukrainoje, praneša naujienų agentūra AP.

Vokietijos kanclerės Angelos Merkel biuras informavo, kad Vokietijos vadovė pirmadienį vakare telefonu kalbėjosi su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, Ukrainos prezidentu Petro Porošenka ir Prancūzijos prezidentu Francois Hollande`as.

2015-ųjų taikos susitarimas, pasiektas tarpininkaujant Prancūzijai ir Vokietijai, padėjo sumažinti kovų mastą, tačiau smurtas tęsėsi ir toliau, o bandymai pasiekti politinį krizės sprendimą žlugdavo.

Antradienio rytą Vokietijos išplatintame pranešime teigiama, kad keturi lyderiai pabrėžė savo įsipareigojimą įgyvendinti su saugumu susijusius ir politinius susitarimo aspektus, be to, pažymėjo paliaubų laikymosi svarbą ir ragino siekti pažangos keičiantis kaliniais.

Jie taip pat pareiškė viltį, kad, į valdžią atėjus naujajam Prancūzijos vadovui, Ukrainos konflikto klausimas ir toliau bus sprendžiamas „Normandijos formatu“.