Pasaulyje

2017.04.18 10:37

Bulgarijos miesto vandentiekio vandenyje rasta urano

ELTA 2017.04.18 10:37

Antradienį speciali komisija pradėjo tirti Bulgarijos pietinėje dalyje esančio Chaskovo miesto vandens šaltinius, kadangi nustatyta, jog urano kiekis vandentiekio vandenyje 14 kartų viršija maksimalią leistiną koncentraciją.

Prieš Velykų šventes Bulgarijos sveikatos apsaugos ministerija uždraudė mieste gerti vandentiekio vandenį ir naudoti jį maistui gaminti. Higienos reikmėms jį leidžiama naudoti be apribojimų.

Į gyvenamuosius kvartalus vanduo vežamas cisternomis, o ligoninės, vaikų darželiai ir mokyklos aprūpinamos mineraliniu vandeniu buteliuose.

Chaskovo gubernatorius Minkas Angelovas pranešė, jog padidėjęs urano kiekis vandenyje buvo nustatytas dar praėjusių metų spalio mėnesį. Bet šie duomenys paskelbti tik 2017 metų balandį, kai kontroliniai mėginiai vėl parodė, kad urano kiekis viršija maksimalią leistiną normą.

Ekspertų nuomone, vanduo buvo užterštas todėl, kad nekontroliuojama šachtų, kuriose prieš daugiau kaip 30 metų buvo kasamas uranas, būklė. 1992 metais Bulgarijos vyriausybė priėmė sprendimą nutraukti urano gavybą regione ir uždarė 48 šachtas. Buvo paskelbta, kad visos jos patikimai užkonservuotos.

Miesto gyventojai reikalauja nubausti vandens užteršimo kaltininkus.