Pasaulyje

2017.04.17 15:10

A. Merkel ragina po referendumo užtikrinti pagarbų dialogą Turkijoje

BNS 2017.04.17 15:10

Vokietijos kanclerė Angela Merkel pirmadienį paragino Turkijos prezidentą Recepą Tayyipą Erdoganą siekti „pagarbaus dialogo“ šalyje po to, kai sekmadienį įvykusiame referendume nedidele persvara buvo pritarta jo galių išplėtimui.

„Vokietijos vyriausybė tikisi, kad Turkijos valdžia po šios sunkios kampanijos sieks pagarbaus dialogo su visomis politinėmis ir socialinėmis jėgomis šalyje“, – rašoma bendrame A. Merkel ir užsienio reikalų ministro Sigmaro Gabrielio pareiškime.

Duomenys, gauti suskaičiavus beveik visus balsalapius, rodo, kad per referendumą už Turkijos prezidento galių išplėtimą pasisakė 51,41 proc. rinkėjų. Tačiau nepatenkinta opozicija teigia, kad buvo užfiksuota nemažai pažeidimų, ir reikalauja perskaičiuoti balsus.

A. Merkel taip pat pažymėjo, kad Vokietija „gerbia turkų teisę spręsti dėl savo Konstitucijos“, tačiau pridūrė, kad „apylygis rezultatas atspindi didelį Turkijos visuomenės susiskaldymą“.

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos stebėtojai savo preliminarias išvadas dėl Turkijos referendumo ketina skelbti vėliau pirmadienį.