Pasaulyje

2017.04.17 12:37

D. Trumpo patarėjas ragina griežtai kalbėtis su Rusija

ELTA 2017.04.17 12:37

JAV vyriausybės patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Herbertas Raymondas McMasteris sekmadienį pareiškė, kad pats metas pradėti griežtai kalbėtis su Rusija dėl šalies paramos Sirijos vyriausybei ir „griaunančių“ jos veiksmų Europoje, informuoja naujienų agentūra „Reuters“.

Anot H. R. McMasterio, Rusijos parama Sirijos prezidento Basharo al-Assado vyriausybei yra besitęsiančio Sirijos pilietinio karo priežastis. 

Anksčiau šį mėnesį Jungtinės Valstijos atakavo Sirijos kariuomenės oro pajėgų bazę, taip reaguodamos į B. al-Assado vyriausybės įvykdytos cheminės atakos padarinius. Cheminės atakos metu sukilėlių kontroliuojamoje teritorijoje žuvo mažiausiai 70 žmonių.

Sirija neigia įvykdžiusi cheminę ataką, o Rusija įspėjo, kad JAV raketų smūgis prieš Sirijos oro pajėgų bazę gali turėtų labai rimtų pasekmių. Augant įtampai, kiek anksčiau Maskvoje apsilankė JAV valstybės sekretorius Rexas Tillersonas.

„Kai santykiai yra pasiekę žemiausią lygmenį, daugiau nėra kur eiti, tik aukštyn. Manau, kad sekretoriaus vizitas į Rusiją įvyko tinkamiausiu metu“, – pareiškė H. R. McMasteris.